Vital Heynen: kocham Polskę, ale... Trener siatkarzy reaguje na zarzuty

Vital Heynen / Anna Jach/Gazeta Polska

  

Polska reprezentacja siatkarzy osiągnęła sensacyjny wynik pokonując Brazylię i zdobywając brązowe medale tegorocznej Ligi Narodów. Dokonała tego w rezerwowym składzie i bez pierwszego trenera. Vital Heynen opuścił bowiem mecz o trzecie miejsce i wrócił do kraju doglądać przygotowań decydujących o udziale naszych siatkarzy w igrzyskach. Spotkała go za to krytyka. Czy słusznie?

Biało czerwoni już 9 sierpnia zaczną najważniejsze zmagania w tegorocznym - niezwykle przepełnionym - kalendarzu. W Gdańsku Polacy zmierzą się w walce o udział na igrzyskach olimpijskich z należącymi do światowej czołówki Francuzami, groźną reprezentacją Słowenii oraz Tunezyjczykami. Z tych drużyn tylko zwycięzca grupy będzie miał zapewnione bilety do Tokio.

Istotne zatem jest by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Trener Heynen od początku traktował Ligę Narodów jako szansę do ogrania mniej doświadczonych zawodników. Dzięki temu buduje przyszłość reprezentacji, gdy największe gwiazdy zespołu szlifują formę w Zakopanem. Do Chicago Belg doleciał w ostatniej chwili i opuścił je przed ostatnim meczem Polaków.

Taki był jednak wcześniejszy plan szkoleniowca, który wszystko podporządkował turniejowi w Gdańsku. Gorsza dyspozycja w jednym meczu w ERGO Arenie mogłaby bowiem spowodować, że Polaków zabrakłoby na igrzyskach. Byłoby to o wiele smutniejsze niż porażka w meczu o brąz z Brazylią, który przecież i tak we wspaniałym stylu nasi siatkarze wygrali. Siatkarze, co należy podkreślić, wyselekcjonowani i przygotowani przez Heynena.

Belg jest postacią kontrowersyjną. Nie wszyscy rozumieją jego metody, ale bronią go wyniki.

Heynen odpowiedział wszystkim krytykom na Twitterze:

Kocham Polskę, kraj, który najbardziej na świecie pasjonuje się siatkówką. To wspaniale, że macie tyle opinii na jej temat. Ale, czy możecie za jednego tweeta o mnie, napisać dwa o siatkarzach? To oni, tak jak zawsze, są prawdziwymi bohaterami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

10 mln papierosów w kontenerze z koszulkami

/ cbsp.policja.pl

  

Prawie 10 mln nielegalnych papierosów wartych ok. 6,8 mln zł wykryli w kontenerze z koszulkami funkcjonariusze pomorskiej KAS i CBŚP z Gdańska - podała Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji. Dodano, że Skarb Państwa mógł stracić ponad 11 mln zł.

Pod koniec stycznia br. funkcjonariusze KAS i CBŚP skontrolowali kontener, który przypłynął z portu Chittagong w Bangladeszu. Obie służby podkreśliły, że sprawdzenie kontenera, to efekt wymiany informacji pomiędzy pomorską KAS i CBŚP z Gdańska.

Zgromadzone przez służby informacje doprowadziły do szczegółowej kontroli transportu z deklarowanym ładunkiem koszulek, który miał trafić na Węgry - funkcjonariusze najpierw zeskanowali kontener za pomocą urządzenia RTG, a następnie użyto psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu.

"Zarówno obraz zarejestrowany przez skaner, jak i reakcja psa służbowego nie pozostawiały złudzeń, co do konieczności szczegółowego sprawdzenia kontenera"

- powiedziała rzecznik Prasowy CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Funkcjonariusze tuż po otwarciu kontenera zobaczyli kartony z koszulkami, za którymi przemytnicy ukryli kontrabandę. "Jest to dość powszechna praktyka stosowana przez grupy przestępcze zajmujące się przemytem kontenerowym" - oceniła Jurkiewicz.

"Po wyładowaniu kartonów z towarem mundurowi dotarli do niemal 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru wynosi ok. 6,8 mln zł - Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu ponad 11 mln zł"

- przekazała rzecznik szefa KAS Anita Wielanek.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonuje Pomorski Urząd Celno–Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Gdyni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts