Wisła Kraków otrzyma milion złotych od kibiców

/ facebook.com/KubaBlaszczykowski

  

Zgodnie z podpisaną umową stowarzyszenie kibiców Wisły Kraków Socios przekaże na rzecz klubu milion złotych. W zamian logo stowarzyszenia pojawi się koszulkach piłkarzy występujących meczach ekstraklasy i Pucharu Polski.

Szczegóły zawartej umowy precyzują, że konto Wisły przez najbliższy rok będzie zasilane co miesiąc kwotą 85 tysięcy złotych. Z tego 45 tysięcy zostanie przeznaczone na Akademię Piłkarską, a po 20 tysięcy na reaktywowaną drużynę IV-ligowych rezerw i Centralnej Ligi Juniorów. To 3 procent z 30-milionowego budżetu klubu.

Stowarzyszenie Socios Wisły Kraków powstało dziewięć miesięcy temu. Obecnie liczy ponad tysiąc siedmiuset członków, którzy wpłacają miesięczne składki w wysokości 50, 100 i 200 złotych.

"Jestem dumny, że zostaliśmy jednym z najważniejszych partnerów klub. Powstaliśmy, aby ratować klub, a teraz możemy wspierać go w bieżącym funkcjonowaniu i rozwoju. To wydarzenie bez precedensu, że kibice w tak dużej kwocie wchodzą z pomocą dla klubu. Moim marzeniem jest, aby za rok podpisać umowę na dwa miliony złotych"

– powiedział prezes stowarzyszenia Piotr Leśkiewicz, który zwrócił też uwagę na inne akcje organizowane przez Socios, jak choćby przeprowadzone w minioną sobotą sprzątanie stadionu przed rozpoczynającym się sezonem.

Do tej pory Socios wsparli Wisłę kwotą ponad 600 tysięcy złotych, a kolejne 350 tysięcy złotych jest zamrożone na koncie i zostanie przekazane na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, gdy projekt ten otrzyma dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Władze stowarzyszenia podkreślają, że ich działania są w pełni transparentne, a raporty finansowe i stan konta publikowane na bieżąco. Wśród członków jest m.in. wicepremier Jarosław Gowin, a ostatnio dołączył Marko Kolar, były już piłkarz Wisły, który w czerwcu został sprzedany do holenderskiego FC Emmen.

Stowarzyszenia socios są popularne w wielu krajach. Najliczniejsze organizacje takich klubów jak Benfica Lizbona czy Barcelona liczą po kilkaset tysięcy osób.

Prezes Wisły Piotr Obidziński ocenił, że podpisanie tej umowy jest wielkim dniem w procesie odbudowy klubu, który od kilkunastu miesięcy zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi, a jego funkcjonowanie było zagrożone.

"Działalność Socios Wisły Kraków pokazuje, jak w krótkim czasie może zmienić się relacja pomiędzy kibicami i jego otoczeniem społecznym, a klubem. Jak można szybko i sprawnie zbudować coś, co jest bliskie modelowi zachodnioeuropejskiemu"

– powiedział Obidziński podkreślając, że kwota miliona złotych podarowana klubowi jest znacząca i nie odbiega od stawek, jakie oferuje rynek za tak eksponowaną reklamę na koszulkach.

Wisła - już w koszulkach z logo Socios - nowy sezon ekstraklasy zainauguruje w sobotę meczem na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna Polka została ministrem

Zdjęcie ilustracyjne / By Saeima - Baltijas Asamblejas 31.sesija Viļņā, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24604245

  

Jolanta Urbanowicz, litewska Polka, dzisiaj rozpoczęła pracę jako wiceminister oświaty, nauki i sportu Litwy. W jej gestii będzie kształcenie ogólne. Jest to kolejna osoba narodowości polskiej, która w tym kraju zajęła wysokie stanowisko resortowe.

We worek w litewskim Sejmie na ministrów zostało zaprzysiężonych dwoje Polaków, posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Rita Tamaszuniene objęła resort spraw wewnętrznych, a Jarosław Narkiewicz – resort transportu.

Jak poinformowało dzisiaj w komunikacie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy, prof. dr Jolanta Urbanowicz na Uniwersytecie Wileńskim ukończyła studia z zakresu języka litewskiego i literatury, a także administrację na Uniwersytecie Michała Romera w Wilnie, gdzie też obroniła doktorat.

Urbanowicz pracowała przy przygotowywaniu zadań egzaminacyjnych i ich ocenie. Pracowała też w Polskim Narodowym Centrum Egzaminacyjnym na Litwie, w różnych placówkach oświatowych. Przed objęciem pracy w ministerstwie pełniła funkcję prodziekana Wydziału Administracji Publicznej Uniwersytetu Michała Romera i była społeczną doradczynią litewskiego ministra oświaty Algirdasa Monkevicziusa.

Nowa wiceminister jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie oświaty; odbyła staże w Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii, Polsce, w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl