Tragedia! Dziecko przygniecione przez rzeźbę

/ Schroniskojawor [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

6-letni chłopiec zmarł mimo reanimacji po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w Muchowie na Dolnym Śląsku. Drewniana kilkudziesięciokilogramowa rzeźba upadła na chłopca, raniąc go m.in. w głowę. Prokuratura bada przyczyny wypadku.

Do wypadku doszło w niedzielę w godzinach przedpołudniowych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Wulkanizmu w Muchowie, które wchodzi w skład Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

"Nie ma bezpośrednich świadków wypadku. Dziecko zostało odnalezione, gdy leżało przy przewróconej drewnianej ciężkiej rzeźbie. Staramy się wyjaśnić przyczyny wypadku i jak do niego doszło, czy np. chłopiec mógł wspinać się na rzeźbę. Przyczyny śmierci określi zlecona na środę sekcja zwłok"

- powiedziała prokurator rejonowa w Jaworze Bogusława Bargiel-Malec.

Dodała, że są przesłuchiwane osoby, które były na terenie centrum w chwili zdarzenia; również rodzice dziecka, którzy byli na miejscu.

Śledztwo jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Badany jest wątek, czy ciężka, wysoka na prawie dwa metry i ważąca 50-60 kg rzeźba była odpowiednio zabezpieczona. Drugi kierunek śledztwa to sprawdzenie, czy była właściwie sprawowana opieka nad dzieckiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl