Awantury nie ma końca! Miller to był błąd, a Cimoszewicz się obijał - tak uważa... Grupiński

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Opera mydlana pod tytułem "awantury na opozycji" ma nową odsłonę. Tym razem prominentny polityk Platformy Obywatelskiej psioczy, że Leszek Miller znalazł się na poznańskiej liście Koalicji Europejskiej, a Włodzimierzowi Cimoszewiczowi zarzucił... lenistwo. No dobra, żeby być precyzyjnym - Rafał Grupiński użył określenia "nie przyłożył się do kampanii".

PSL nie chce iść do wyborów z lewicą, SLD naciska na Platformę, Grzegorz Schetyna chce przytulić wszystkich z opozycji - nawet Wiosnę, ale Robert Biedroń nie może się zdecydować, czy chce. Do tego dochodzą personalne wycieczki, wzajemne wypominanie wpadek z przeszłości i... karuzela się kręci.

Do wyborów coraz bliżej, a opozycja nadal nie wie w jakiej pójdzie formule.

A jest nowy odcinek, który emocji na pewno nie ostudzi.

Rafał Grupiński, czyli czołowy polityk Platformy, w rozmowie z "Wprost' ponarzekał na koalicjantów. A właściwie konkretnych byłych działaczy PZPR. Przyznał, że w przypadku dwóch z nich Koalicja Europejska popełniła błąd.

"Nie do końca było to przemyślane" - to ocena umieszczenia Leszka Millera na liście z Poznania.

Grupiński ma też fatalne zdanie o zaangażowaniu Włodzimierza Cimoszewicza.

"Nie przyłożył się do kampanii"

- skwitował poseł PO.

I jeszcze sugeruje, że SLD powinno... odmłodzić kadry!

Coś czujemy, że Grupiński szybko doczeka się odpowiedzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Wprost, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Polska wygrała z Komisją Europejską ws. gazociągu OPAL. KE nie odwoła się od orzeczenia sądu

/ By 52655f, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56578218

  

- Komisja Europejska nie będzie odwoływała się od wrześniowego orzeczenia sądu Unii Europejskiej w sprawie Gazociągu OPAL - poinformowało PAP unijne źródło. Czas na zgłoszenie apelacji mija dzisiaj.

Sąd Unii Europejskiej zakwestionował we wrześniu decyzję Komisji Europejskiej z 2016 roku w sprawie wykorzystania gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi gazociągu Nord Stream z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Decyzja sądu była zgodna z pozwem, który przeciwko decyzji Komisji Europejskiej złożył polski rząd i spółka PGNiG.

[polecam:https://niezalezna.pl/290547-koniec-zaleznosci-od-rosji-jestesmy-na-dobrej-drodze-by-uniezaleznic-sie-od-dostaw-ich-gazu]

W 2016 roku Komisja Europejska zgodziła się na rozszerzenie wykorzystywania OPAL-u przez rosyjski koncern Gazprom, który dotąd miał prawo do wykorzystania połowy mocy gazociągu. Polska sprzeciwiła się takiemu rozszerzeniu, argumentując, że postanowienie Komisja Europejska jest niekorzystne dla jej bezpieczeństwa energetycznego.

[polecam:https://niezalezna.pl/288073-gazprom-zmniejszyl-dostawy-przez-gazociag-opal]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl