Zabił 14-latka. Koniec śledztwa

zdjęcie ilustracyjne / / Activedia

  

Prokuratura Rejonowa w Gostyniu (Wielkopolskie) skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. podejrzanemu o dokonanie zabójstwa 14-letniego pasierba. Zdarzenie miało miejsce w połowie listopada 2018 roku w Gogolewie w powiecie gostyńskim.

Ciało 14-latka zostało znalezione w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolewie. Mężczyzna od początku był podejrzewany o zabójstwo.

"Przeprowadzone oględziny oraz sekcja zwłok wykazały, że ofiara miała obrażenia głowy, które powstały na skutek uderzeń zadanych przez osobę trzecią. Obrażenia te okazały się śmiertelne. O popełnienie tej zbrodni podejrzewano ojczyma chłopca, który krótko przed znalezieniem zwłok miał zadzwonić do swego pracodawcy i zwierzyć się, że "popełnił straszny czyn"

- poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

Mężczyzna był poszukiwany przez wielkopolską policję. Został zatrzymany następnego dnia w jednej z miejscowości powiatu gostyńskiego. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany.

"Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa swego pasierba. Przyznał się on do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał okoliczności przestępstwa. W toku postępowania przeprowadzono na miejscu przestępstwa z udziałem podejrzanego wizję lokalną, w trakcie której wskazał on miejsce, w którym porzucił narzędzie zbrodni" - podał rzecznik.

Po przeprowadzonej obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli wydali opinię, z której wynika, że w momencie popełnienia zarzucanego mu czynu Zbigniew P. był poczytalny. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda w Wilnie: Stajemy tu, by uczcić heroizm i ofiarę naszych poprzedników

Andrzej Duda / Grzegorz Jakubowski/KPRP

  

My, współcześni, stajemy tu, aby uczcić heroizm i ofiarę naszych poprzedników – mówił prezydent Andrzej Duda dziś w Wilnie podczas uroczystości pogrzebowych 20 powstańców styczniowych.

Zwracając się do zebranych, polski przywódca wskazywał, że to wielkie, ogromne i ważne wydarzenie, że "stajemy dzisiaj tutaj razem - Polacy, Litwini, Białorusini, Łotysze, Ukraińcy".

"Jesteśmy tutaj jako przedstawiciele państw Europy Środkowej, ale jesteśmy tutaj także jako depozytariusze wielkiego dziedzictwa Rzeczypospolitej wielu narodów, którą nasi przodkowie kiedyś współtworzyli" - mówił.

"Spotkaliśmy się, aby wspólnie uczcić bohaterów powstania styczniowego, spotkaliśmy się pod znakiem Orła Białego, Pogoni i św. Michała Archanioła, godłami Polski, Litwy i Rusi, które widnieją na pieczęci rządu narodowego"

- dodał.

Duda wskazywał, że zryw z 1863 r. skierowany był przeciwko imperiom carów, które niszczyło nasze wspólne państwo i zniewoliło nasze narody. Dodał, że powstanie styczniowe było "ostatnim akordem tej przepięknej symfonii różnych kultur, języków i wyznań, jaką niegdyś rozbrzmiewała dawna Rzeczpospolita".

Prezydent Duda stwierdził, że w jej dziejach liczących ponad cztery wieki, od zawarcia pierwszej unii polsko-litewskiej po trzeci rozbiór Polski, "słuchać było mowę polską, litewską, ruską, jidysz i wiele innych". Jak dodał, podobnie też słychać je doskonale w dwuletniej dramatycznej historii powstania styczniowego. Powstańcy podjęli wówczas nierówną walkę o wolność, godność i niepodległość - zaznaczył.

"Dzisiaj my, współcześni, stajemy tu, aby uczcić heroizm i ofiarę naszych poprzedników, ale stajemy tu także przede wszystkim po to, aby zamanifestować, że jednoczy nas ta sama, co ich wtedy, przed 156 laty, wspólnota pamięci i losów. Wspólnota wartości i wspólnota dążeń"

- podkreślił Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl