Wojenka na szczytach PSL. Jeden lider przeciw pomysłom pozostałych, a w Platformie radość

/ Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

Jeszcze kilka dni temu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłaszał, że nie pójdzie do wyborów parlamentarnych w koalicji z PO. Tymczasem okazuje się, że inny prominentny polityk ludowców ma inne zdanie na ten temat. "Jeszcze nie jest za późno, tylko koalicja PO-PSL może przeciwstawić się PiS" - uważa szef PSL na Mazowszu Adam Struzik.

Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego, wiceprezes PSL, odniósł się na Twitterze do zbliżających się wyborów parlamentarnych i sytuacji opozycji:

Nie obyło się jednak bez obrażenia Prawa i Sprawiedliwości - w kolejnym wpisie nawiązał do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił w niedzielę, że PiS chce, aby Polska szybko się rozwijała, "ale to wymaga społecznej zgody, to wymaga zakończenia tej wojny, która się toczy w Polsce".

 Radości w deklaracji Struzika nie ukrywają politycy Platformy.

Przypomnijmy, że w piątek po południu lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przedstawił mu nową ofertę dla PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w piątek wieczorem, że jego ugrupowanie do wyborów parlamentarnych buduje Koalicję Polską. Według ludowców, tylko dwa bloki: centrowy - w tym widzą się ludowcy - i lewicowy, mają szansę pokonać PiS w wyborach. Stwierdził, że Stronnictwo nie dostrzega w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts