Czy to koniec bełkotu PO ws. związków partnerskich? Padła kolejna deklaracja - przemówił Brejza

Krzysztof Brejza / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Konia z rzędem temu, kto zna faktyczne stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie legalizacji związków partnerskich. Kolejne wypowiedzi polityków największej partii opozycyjnej, aspirującej do przejęcia władzy w Polsce, są już nie tylko niespójne, ale zwyczajnie sprzeczne. Jakby tego było mało lider Platformy publicznie zaprzecza swoim słowom po upływie zaledwie... jednego dnia. Z kolei szef sztabu wyborczego PO Krzysztof Brejza podtrzymuje ostatnie stanowisko partii zadeklarowane przez Schetynę, czyli - TAK dla związków partnerskich.

Schetyna podczas piątkowego wywiadu w Polskim Radiu wykluczył możliwość zalegalizowania przez PO związków partnerskich, po czym następnego dnia, podczas konwencji programowej swojej partii zmieni zdanie o 180 stopni.

Warto przypomnieć, że politycy Platformy, pytani nieoficjalnie potwierdzali otwartość na "progresywne" plany mniejszości seksualnych, ale unikali tego typu stwierdzeń w publicznych wystąpieniach.

Przykładem jest tu prominentny poseł PO, Rafał Grupiński, który podczas nagrania z ukrytej kamery potwierdził zamiar legalizacji związków jednopłciowych, ale zastrzegł, że jego partia nie może o tym mówić otwarcie "w Pleszewie, czy Świebodzinie, bo by nas pogonili".

Po ujawnieniu nagrania w mediach Schetyna gorączkowo zaprzeczał deklarowanym przez Grupińskiego skrywanym intencjom Platformy, mówiąc, że wypowiedź została "spreparowana".

Po ostatniej deklaracji Schetyny, złożonej w sobotę, podczas konwencji programowej PO odwagi nabrali kolejni politycy tej partii, ale nie jest pewne, czy to ostatnie ich słowo w tej delikatnej sprawie.

"Oczywiście, jeśli wygramy wybory, wprowadzimy związki partnerskie" – zapowiedział w rozmowie z TVN24 szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozmowy brexitowe bez przełomu

zdjęcie ilustracyjne / Elionas2 CC0

  

Dzisiejsze rozmowy w Luksemburgu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem ws. brexitu nie przyniosły przełomu. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu.

Była to pierwsza bezpośrednia rozmowa Junckera z brytyjskim premierem, odkąd Johnson został w lipcu szefem rządu.

KE bo spotkaniu wydała komunikat.

Celem spotkania było podsumowanie toczących się rozmów technicznych między UE i Wielką Brytanią oraz omówienie kolejnych kroków. Przewodniczący Juncker przypomniał, że obowiązkiem Zjednoczonego Królestwa jest zaproponowanie rozwiązań prawnych, zgodnych z umową o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Przewodniczący Juncker podkreślił ciągłą gotowość i otwartość Komisji na zbadanie tego, czy takie propozycje spełniają cele backstopu. Takie propozycje nie zostały jeszcze przedstawione”

- poinformowała w nim Komisja.

Backstop to mechanizm zabezpieczający powstanie twardej granicy między Irlandią a Irlandii Północną. To główny problem braku porozumienia między Londynem a UE, a także między rządem brytyjskim a częścią brytyjskich parlamentarzystów. Dotąd Izba Gmin trzykrotnie odrzuciła umowę wynegocjowaną w 2018 r. przez rząd byłej premier Theresy May.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl