Kolejny skandal pod patronatem Dulkiewicz? Wulgarne feministki wystąpią na festiwalu Solidarity of Arts

Pussy Riot / By Игорь Мухин z rosyjskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18607833

  

Począwszy od 2009 roku m.in. Miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności organizuje festiwal Solidarity of Arts, który ma być kontynuacją cyklu koncertów pt. Przestrzeń Wolności organizowanych w Stoczni Gdańskiej w latach 2005–2009. W tym roku na imprezę zaproszono rosyjską feministyczną grupę punkową Pussy Riot. Zespół znany jest z licznych prowokacji obyczajowych i posługuje się wulgarnym językiem. Jego nazwę można tłumaczyć jako "Bunt C..pek" lub też "Bunt Kotków".

Festiwal "Solidarity of Arts" w założeniu ma promować kulturę wysoką wśród szerokiego grona odbiorców. W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Tangerine Dream – niemiecka legenda muzyki elektronicznej, amerykańska artystka Holly Hendron oraz wielu wykonawców z Polski, jednak kontrowersje budzi udział rosyjskiej grupy feministycznej Pussy Riot.

Rosjanki znane są z licznych skandali obyczajowych i publicznego obrażania symboli religijnych. Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach w Gdańsku dochodziło do kontrowersyjnych wypowiedzi, a także tzw. happeningów z udziałem polityków samorządowych, podczas których obrażano uczucia religijne Polaków. Czy tak też stanie się podczas festiwalu "Solidarity of Arts"? Wkrótce się przekonamy, ale nieobliczalne i nieszanujące wrażliwości osób wierzących feministki stać na wszystko.


Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 22-25 sierpnia, będzie „odwaga”. Rzeczywiście trzeba było dużej odwagi, żeby zaprosić tego typu grupę na festiwal mający  promować... kulturę wysoką.

W sieci przypomniano niektóre "wyczyny" rosyjskich feministek i zwracano uwagę na zaangażowanie władz miasta w ryzykowny projekt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny finał poszukiwań 17-miesięcznego chłopca

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

17-miesięczny chłopiec utonął w szambie przy rodzinnym domu. Do tragedii doszło wczoraj wieczorem we wsi Jabłoń Dąbrowa (Podlaskie). Policja ustala okoliczności tego wypadku.

Jak podał zespół prasowy podlaskiej policji, zaginięcie niespełna półtorarocznego dziecka zgłoszono ok. godz. 18.30 dyżurnemu komendy powiatowej w Wysokiem Mazowieckiem. Poszukiwany był 17-miesięczny chłopiec, który miał godzinę wcześniej, nie zauważony, wyjść z domu, ubrany w czerwone body i czapeczkę w kratkę.

Poszukiwania prowadzili policjanci i strażacy, wspomagani m.in. przez Grupę Ratowniczą Nadzieja z Łomży. Przed godz. 21 jedna z osób biorących udział w tych działaniach odnalazła chłopca w szambie na posesji. Dziecka nie udało się uratować.

Okoliczności tragedii bada policja. Ustala m.in. jak była sprawowana opieka nad chłopcem i czy, a jeśli tak, to w jaki sposób, zabezpieczony był na posesji zbiornik na nieczystości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl