Kolejny skandal pod patronatem Dulkiewicz? Wulgarne feministki wystąpią na festiwalu Solidarity of Arts

Pussy Riot / By Игорь Мухин z rosyjskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18607833

  

Począwszy od 2009 roku m.in. Miasto Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności organizuje festiwal Solidarity of Arts, który ma być kontynuacją cyklu koncertów pt. Przestrzeń Wolności organizowanych w Stoczni Gdańskiej w latach 2005–2009. W tym roku na imprezę zaproszono rosyjską feministyczną grupę punkową Pussy Riot. Zespół znany jest z licznych prowokacji obyczajowych i posługuje się wulgarnym językiem. Jego nazwę można tłumaczyć jako "Bunt C..pek" lub też "Bunt Kotków".

Festiwal "Solidarity of Arts" w założeniu ma promować kulturę wysoką wśród szerokiego grona odbiorców. W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Tangerine Dream – niemiecka legenda muzyki elektronicznej, amerykańska artystka Holly Hendron oraz wielu wykonawców z Polski, jednak kontrowersje budzi udział rosyjskiej grupy feministycznej Pussy Riot.

Rosjanki znane są z licznych skandali obyczajowych i publicznego obrażania symboli religijnych. Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach w Gdańsku dochodziło do kontrowersyjnych wypowiedzi, a także tzw. happeningów z udziałem polityków samorządowych, podczas których obrażano uczucia religijne Polaków. Czy tak też stanie się podczas festiwalu "Solidarity of Arts"? Wkrótce się przekonamy, ale nieobliczalne i nieszanujące wrażliwości osób wierzących feministki stać na wszystko.


Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 22-25 sierpnia, będzie „odwaga”. Rzeczywiście trzeba było dużej odwagi, żeby zaprosić tego typu grupę na festiwal mający  promować... kulturę wysoką.

W sieci przypomniano niektóre "wyczyny" rosyjskich feministek i zwracano uwagę na zaangażowanie władz miasta w ryzykowny projekt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Krakowie nagrasz kolędę ze swoim wokalem

Materiały promocyjne Radia Kraków / radiokrakow.pl

  

Do 20 grudnia każdy może nagrać swoją ulubioną kolędę w mobilnym studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki, które stanęło przed budynkiem Radia Kraków. Płytę ze swoim wykonaniem biorący udział w sesji otrzymają w prezencie.

Mobilne studio przy al. Słowackiego 22 czynne jest codziennie, także w weekendy, w godz. 15-20. W trakcie jednej sesji nagrywana jest jedna kolęda. Wykonawca otrzymuje na miejscu tekst wybranej przez siebie piosenki, a w słuchawkach słyszy podkład muzyczny.

Inicjator akcji Waldemar Domański podkreślił w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że akcja „Nie bądź karpiem. Nagraj kolędę!” jest reaktywowana po dwóch latach przerwy.

Zapraszamy wszystkich

– powiedział.

Więcej informacji na stronie Radia Kraków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl