Agent 007 jest kobietą? Feministki się zawzięły i... Politpoprawność nie ominęła Jamesa Bonda

/ PrtSc/ Filmweb.pl

  

Feministycznych motywów nie zabraknie w najnowszej części filmu o przygodach Jamesa Bonda. Zadbała o nie zaproszona do współpracy pisarka, która wymyśliła pewien wątek. Kto zostanie agentem 007 w 2020 roku i skąd się wzięła postać grana przez Lashanę Lynch? Poprawność polityczna dotarła i tutaj.

Rewelacje w sprawie superprodukcji ujawnił brytyjski The Mail on Sunday. Portal dotarł do informatora, który zdradził, jak wygląda scena otwierająca film o roboczym tytule: „Bond 25”.

Jak podaje portal wprost.pl, na początku filmu jest kluczowa scena, w której szef brytyjskich służb mówi: „Chodź 007”, a wtedy wchodzi... Lashana Lynch.

Czarnoskóra aktorka nie wcieli się w główną rolę, a jedynie przejmie pseudonim po Jamesie Bondzie, który przechodzi na emeryturę. Agent powróci po tym, gdy postać grana przez Ralpha Fiennesa wezwie go, by zmierzył się z nowym globalnym kryzysem

- czytamy.

Informator serwisu zdradził, że James Bond, w roli którego zobaczymy Daniela Craiga, będzie starał się uwieść nową agentkę 007.

Wątek czarnoskórej agentki został wprowadzony przez Phoebe Waller-Bridge, czyli pisarkę, która miała zapewnić, że scenariusz będzie odzwierciedlał zmiany, jakie zachodzą w ostatnich latach w społeczeństwie.

W rozmowie z mediami zdradziła, jak jej zdaniem powinno postrzegać się postać głównego bohatera.

Wiele mówiło się o tym, że Bond teraz nie jest ważny z powodu tego, kim jest i jak traktuje kobiety

– przyznała Waller-Bridge.

Myślę, że teraz jest absolutnie ważny. Produkcja musi się rozwijać. Musi ewoluować a najważniejsze jest to, że film właściwie traktuje kobiety. A Bond nie musi. On musi być wierny swojemu charakterowi

– podsumowała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl


Wczytuję komentarze...

Klub PiS wystąpił do prezydenta z prośbą o podpisanie noweli ustaw sądowych

/ ryszardterlecki.pl

  

Prawo i Konstytucja muszą być przestrzegane, a środowisko sędziów jest do tego najbardziej zobowiązane - powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, po zakończonym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. „Poprosiliśmy prezydenta, by podpisał nowelę ustaw sądowych” - przyznali przedstawiciele klubu PiS.

Terlecki podczas potkania z dziennikarzami w Sejmie przyznał, że przedstawiciele klubu PiS wzięli udział w spotkaniu z prezydentem "po to, by jeszcze raz potwierdzić opinię na temat sytuacji w wymiarze sprawiedliwości".

Bardzo mocno i stanowczo (chcieliśmy na spotkaniu z prezydentem) zaakcentować nasz zdanie, że prawo musi być przestrzegane, Konstytucja musi być przestrzegana, a środowisko, które jest do tego najbardziej zobowiązane, to środowisko sędziów

- podkreślił Terlecki.

O spotkanie wnioskowali wspólnie posłowie KO, Lewicy i PSL-Kukiz'15 po tym, jak Sejm w ubiegły czwartek odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję.

Klub PiS reprezentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Do Pałacu przybył też szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka oraz mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram ze stowarzyszenia Wolne sądy.

W spotkaniu uczestniczył przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Sejmu, lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł Stanisław Tyszka reprezentowali klub PSL-Kukiz15, a Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak - Koło Konfederacja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts