Agent 007 jest kobietą? Feministki się zawzięły i... Politpoprawność nie ominęła Jamesa Bonda

/ PrtSc/ Filmweb.pl

  

Feministycznych motywów nie zabraknie w najnowszej części filmu o przygodach Jamesa Bonda. Zadbała o nie zaproszona do współpracy pisarka, która wymyśliła pewien wątek. Kto zostanie agentem 007 w 2020 roku i skąd się wzięła postać grana przez Lashanę Lynch? Poprawność polityczna dotarła i tutaj.

Rewelacje w sprawie superprodukcji ujawnił brytyjski The Mail on Sunday. Portal dotarł do informatora, który zdradził, jak wygląda scena otwierająca film o roboczym tytule: „Bond 25”.

Jak podaje portal wprost.pl, na początku filmu jest kluczowa scena, w której szef brytyjskich służb mówi: „Chodź 007”, a wtedy wchodzi... Lashana Lynch.

Czarnoskóra aktorka nie wcieli się w główną rolę, a jedynie przejmie pseudonim po Jamesie Bondzie, który przechodzi na emeryturę. Agent powróci po tym, gdy postać grana przez Ralpha Fiennesa wezwie go, by zmierzył się z nowym globalnym kryzysem

- czytamy.

Informator serwisu zdradził, że James Bond, w roli którego zobaczymy Daniela Craiga, będzie starał się uwieść nową agentkę 007.

Wątek czarnoskórej agentki został wprowadzony przez Phoebe Waller-Bridge, czyli pisarkę, która miała zapewnić, że scenariusz będzie odzwierciedlał zmiany, jakie zachodzą w ostatnich latach w społeczeństwie.

W rozmowie z mediami zdradziła, jak jej zdaniem powinno postrzegać się postać głównego bohatera.

Wiele mówiło się o tym, że Bond teraz nie jest ważny z powodu tego, kim jest i jak traktuje kobiety

– przyznała Waller-Bridge.

Myślę, że teraz jest absolutnie ważny. Produkcja musi się rozwijać. Musi ewoluować a najważniejsze jest to, że film właściwie traktuje kobiety. A Bond nie musi. On musi być wierny swojemu charakterowi

– podsumowała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl


Wczytuję komentarze...

Kuriozalny proces Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł PO się nie przygotował

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Kulisy całej sprawy są dość absurdalne, bo chodzi o... podanie dalej memów na Twitterze. Cenckiewicz informuje, że Nitras - znany z "obrony sądów" - nie wziął na rozprawę nawet dowodu osobistego.

Cenckiewicz został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które nie spodobały się Nitrasowi, choć o wyroku i samej rozprawie dowiedział się z Twittera.

Sprawa ma dalszy ciąg - tym razem w trybie odwoławczym.

[polecam:https://niezalezna.pl/284309-slawomir-cenckiewicz-prosi-o-wsparcie-chodzi-o-proces-z-nitrasem-za-podanie-dalej-memow]

Nitrasa oburzyło to, że Cenckiewicz podał dalej na Twitterze memy dotyczące jego osoby.

Dzisiejszą rozprawę na swoim internetowym portalu opisuje Radio Szczecin.

Zdaniem posła PO-KO sugerują one, że jest złodziejem. Polityk opozycji twierdzi, że do tej pory ludzie wyzywają go na ulicy. 

Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu 

- mówił w sądzie Nitras.

Mecenas Zbigniew Bogucki - obrońca Sławomira Cenckiewicza - odpowiadając Nitrasowi powiedział, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć 

- mówił.

Cenckiewicz stwierdził zaś, że to, co spotyka na ulicach Nitrasa, nie ma związku z podanymi przez niego dalej wpisami na Twitterze.

Ciekawe sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozprawą. Nitras - znany z "obrony sądów" nie wziął ze sobą dowodu osobistego. Nie podał też ręki prof. Cenckiewiczowi.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 4 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl