Najlepiej zarabiający celebryci. To oni przekroczyli próg... 100 mln dolarów

/ moneypictur es

  

Opublikowano światowy ranking najlepiej zarabiających celebrytów. Już tradycyjnie do najlepiej opłacanych gwiazd należą przede wszystkim muzycy i sportowcy. Okazuje się, że choć na całej liście dominują mężczyźni, to w obecnym rankingu dwa czołowe miejsca zajęły kobiety. Są to: Taylor Swift i Kylie Jenner, które przekroczyły próg 100 mln dolarów. W pierwszej trójce znalazł się jeszcze Kanye West.

Według szacunków Forbesa pierwsza setka najlepiej opłacanych gwiazd zarobiła w sumie w ciągu ostatniego roku 6,3 mld dolarów (przed opodatkowaniem). Jest to tyle samo co w ubiegłym roku. Wtedy to na czele rankingu znalazł się bokser Floyd Mayweather z rekordową kwotą 285 mln dolarów.

W tym roku zarobki liderki rankingu wyniosły „zaledwie” 185 mln dolarów. Jak się okazało, jej trasa koncertowa „Reputation” jest najlepiej zarabiającą trasą w Stanach Zjednoczonych. Jak przypomina Forbes piosenkarka zmieniła w zeszłym roku wytwórnię, przenosząc się do Universal Republic Records, który to zobowiązał się do podziału ze swoimi muzykami ewentualnymi wpływami ze sprzedaży udziałów w Spotify, wycenianych na 1 mld dolarów.

Z kolei druga na liście najmłodsza „self-made” miliarderka w historii, Kylie Jenner, osiągnęła wpływy wysokości 170 mln dolarów. W 2015 roku zaczęła ona sprzedawać swoje kosmetyki w zestawach po 29 dolarów, a w zeszłym roku obrót jej firmy sięgnął 360 mln dolarów. To głównie dzięki niskim kosztom i masowej sprzedaży jej firma została wyceniona na 900 mln dolarów, a członkini klanu Kardashian-Jenner ma w niej 100 proc. udziałów.

Ostatnie miejsce na podium zajął raper Kanye West, który zarobił 150 mln dolarów. Przede wszystkim dzięki umowie z  Adidasem, który płaci mu prowizję 15 proc. od każdego sprzedanego buta z linii Yeezy. W ciągu ostatniego roku sprzedano je za 1 mld dolarów.

Argentyński gwiazdor futbolu Lionel Messi zajął „dopiero” czwartą lokatę. Jego 127 mln dolarów dochodów, to w większości wpływy z kontraktu z FC Barcelona, który płaci mu 80 mln dolarów rocznie. Piłkarz ma także dożywotnią umowę z Adidasem. Pierwszą piątkę zamyka Ed Sheeran, którego dwuletnia trasa koncertowa „The Divide Tour” przyniosła 600 mln dolarów wpływów.

Ogólnie w pierwszej setce najlepiej zarabiających celebrytów znalazło się: 38 muzyków, 34 sportowców, 12 innych osobowości, 11 aktorów a także dwoje pisarzy, dwóch komików i jeden magik.  

Ranking najlepiej zarabiających celebrytów zbiera gwiazdy z całego świata, uwzględniając ich dochody przed opodatkowaniem od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019 roku. Dochody nie uwzględniają również prowizji dla menedżerów, prawników i agentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Forbes


Wczytuję komentarze...

"Serce na gwiazdkę". Akcja łódzkiej Caritas

/ Image by Holger Grybsch from

  

Dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich z kilku miast regionu łódzkiego otrzymają w grudniu gwiazdkowe upominki - świąteczną paczkę od Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Akcja "Serce na gwiazdkę", która organizowana jest po raz 17., potrwa do niedzieli 22 grudnia.

W role Mikołajów i aniołów rozdających świąteczne prezenty wcielą się m.in. wolontariusze Caritas.

Rzecznik łódzkiej Caritas Tomasz Kopytowski poinformował, że paczki trafią do 400 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i w Zelowie. Gwiazdkowe prezenty otrzyma też ponad 600 seniorów.

Kopytowski wyjaśnił, że codziennie w grudniowe popołudnia wolontariusze Caritas odwiedzają dzieci i seniorów w ich domach i przynoszą gwiazdkowe prezenty. Goście przebrani są za świętego Mikołaja i anioła. Para odwiedza kilka rodzin jednego wieczoru. Każdy z domowników dostaje podarunek; dzieci - spakowane specjalnie dla nich prezenty, każdy przygotowany indywidualnie: zabawki, słodycze, kosmetyki, artykuły szkolne itp. Dorośli otrzymują paczkę rodzinną, a w niej artykuły spożywcze i chemiczne oraz kosmetyki - to, co w domu potrzebne.

Zdaniem Kopytowskiego gwiazdkowa akcja nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu środowisk. "Patroni honorowi i medialni, darczyńcy i sponsorzy oddają na rzecz akcji swój czas, dobra materialne i pieniądze. Często widzą ludzką biedę i łzy wdzięczności na własne oczy, bo sami udają się do domów dzieci z gwiazdkowymi prezentami" – mówi.

Patronat honorowy nad akcją objęli: metropolita łódzki, wojewoda łódzki, marszałek województwa łódzkiego i prezydent Łodzi.

Początkowo akcja "Serce na gwiazdkę" skierowana była tylko do dzieci w Łodzi, a później rozszerzyła się na inne miasta. W ramach akcji łódzkiej Caritas świąteczne upominki trafiły dotąd do kilkunastu tysięcy dzieci, a paczki - do kilku tysięcy rodzin. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl