Prezes PiS: "Nie ma większego prezentu dla Polski niż dzieci". Co na to jedna z kobiet?

/ Edyta Kazikowska/Twitter

  

"Nie ma dzisiaj większego prezentu dla Polski niż dzieci. To jest naprawdę najlepsza rzecz" - powiedział dziś Jarosław Kaczyński podczas jednej z wielu prywatnych rozmów na pikniku rodzinnym pod hasłem: "Dobry czas dla Polski". Co usłyszał w odpowiedzi prezes PiS? "Nie ma większego prezentu niż Pan" - stwierdziła jedna z kobiet.

Niezwykłą scenkę nagrał jeden z uczestników imprezy zorganizowanej w miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd (woj. mazowieckie):

Lider partii rządzącej odbył też sympatyczną rozmowę z lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich:

Jarosławowi Kaczyńskiemu odśpiewano też "100 lat":

Podczas wcześniejszego wystąpienia Jarosław Kaczyński podkreślał, że rodzina jest fundamentem polskiego społeczeństwa.

Jak zaznaczył, PiS postanowiło uczynić wszystko, co możliwe, by rodzinom było lepiej. "By to, co jest tą niesłychanie ważną funkcją rodziny, to znaczy powoływanie nowego życia, dzieci - żeby to było dostrzeżone i wsparte" - powiedział. Przypomniał przy tym wprowadzenie, a następnie rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus".

"To jest ta droga, z której z całą pewnością nie zrezygnujemy" - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński zwrócił uwagę także na sytuację na polskiej wsi. "Niemała część tego, co zostało uczynione dla polskich rodzin w różnych formach, także dla polskich seniorów w różnych formach, dotarło na polską wieś" - podkreślił. Jak wskazał, na wsi jest proporcjonalnie dużo więcej dzieci niż w miastach. Wspomniał także o takich inicjatywach, jak m.in. tzw. wyprawka szkolna w wysokości 300 zł czy trzynasta emerytura.

"Ale przecież nie zapomnieliśmy także o wsi, o rolnikach niezależnie od tych wszystkich innych posunięć. Sprawy związane z paliwem, z rolniczym handlem detalicznym, z ochroną ziemi, z różnego rodzaju ułatwieniami, ze zwiększeniem premii za podejmowanie działalności pozarolniczej dla wszystkich, ale szczególnie dla tych młodszych rolników"

- mówił Kaczyński.

Prezes PiS wyraził nadzieję, że to wszystko poprawiło sytuację na polskiej wsi. "To będziemy kontynuowali" - zapewnił. Według Kaczyńskiego sytuację na wsi poprawiać będzie także budowa dróg, bo to właśnie miejscowe przedsiębiorstwa będą wykonywały roboty.

"W tym kierunku jest skierowane także to, co zaczęliśmy już robić, chociaż do końca jeszcze trochę czasu, czyli odtwarzanie połączeń, odtwarzanie komisariatów, odtwarzanie poczt"

- wymieniał Kaczyński. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wypadek w powietrzu. Są ofiary śmiertelne

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

Władze hiszpańskiej Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Jedna z ofiar to osoba małoletnia.

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Prywatna hiszpańska agencja prasowa Europa Press poinformowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela lokalnych władz, że samolot spadł na pole uprawne.

Nie ma na razie bliższych szczegółów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl