Jarosław Kaczyński: nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

"Chcemy rozmawiać ze społeczeństwem po to, żeby uzyskać odpowiedź, jak iść dalej"- podkreślił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Bierze on udział w pikniku rodzinnym pod hasłem: "Dobry czas dla Polski", zorganizowanym w miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd, na Mazowszu. "Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Na wystąpienie prezesa PiS czekało wielu uczestników pikniku. Szef partii rządzącej wyszedł na scenę i serdecznie przywitał się z mieszkańcami.

"My chcemy rozmawiać ze społeczeństwem wszędzie - na wsi, w mieście - po to, żeby ostatecznie uzyskać odpowiedź: jak iść dalej? Zapowiedzieliśmy 4 lata temu, że pójdziemy pewną drogą. Każdy kto zna fakty musi przyznać, że poszliśmy tą drogą. Że wiele spraw załatwiliśmy. Że ten system społeczny, w którym owoce wzrostu były dzielone mało sprawiedliwie, został w znacznym stopniu skorygowany. Jeszcze nie tak, jak byśmy tego chcieli"

- powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

"Można to, co żeśmy zaczęli robić, także określić inaczej. Że zaczęliśmy budowę domu, a dom buduje się od fundamentów. A co jest fundamentem polskiego społeczeństwa? Rodzina. My postanowiliśmy rodziny wesprzeć, by działo im się lepiej. To jest ta droga, z której z całą pewnością nie zrezygnujemy"

- dodał szef PiS.

"Są także inne kwestie, związane z sytuacją wsi. Tu niemała część tego, co zostało uczynione dla polskich rodzin, seniorów, dotarło na polską wieś. Bo dziś przecież na wsi proporcjonalnie jest dużo więcej dzieci niż w miastach. Bo ta pomoc w ogromnej części dotarła na wieś. To samo dotyczy takich posunięć, jak trzynasta emerytura. Ale nie zapomnieliśmy także o rolnikach, sprawy związane z paliwem, rolniczym handlem detalicznym, ochroną ziemi. To wszystko są te sprawy, które mam nadzieję poprawiły sytuację na polskiej wsi. To będziemy kontynuowali"

- zapowiedział Kaczyński.

Szef partii rządzącej przypomniał także o sprawach odtworzenia połączeń autobusowych, przywróceniu komisariatów policji i ośrodków pocztowych.

"To, co zostało zniszczone, teraz zostanie przywrócone. Będziemy dążyli do tego, by życie na polskiej wsi było takie same, jak jest życie w tych dużych ośrodkach. Tych pomysłów i planów jest w tej chwili bardzo dużo. Chcemy rozmawiać o tym, czego państwo sobie życzą, by w momencie, kiedy ogłosimy nasz program, to było naprawdę skonsultowane"

- powiedział.

Jarosław Kaczyński dodał, że Polska obecnie jest czołowym krajem na świecie, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy.

"Chcemy, by tak było dalej. Ale to wymaga społecznej zgody, zakończenia wojny, która się toczy w Polsce. My nie chcemy wojny! Irlandia kiedyś była państwem biednym, jak na zachód Europy, a dziś jest państwem bogatym. Czy może być tak w Polsce? Może. W Irlandii konkurowały dwie partie, które tak ze sobą walczyły, iż się nawzajem rozstrzeliwali, skazywali się na śmierć. Ale mimo wszystko, potrafili się porozumieć i wykorzystali tę szansę. My też musimy szansę wykorzystać. Ci, którzy stosują agresywny język i naprawdę Polsce nie służą"

- zaznaczył.

"Kończmy z tym. Potrzebne jest porozumienie. Potrzebna jest sytuacja, w której razem wykorzystamy wielką szansę, która naprawdę dla Polski istnieje. Jesteśmy zdolnym, sprawnym narodem, możemy uzyskiwać ogromne sukcesy, ale trzeba do tego odpowiednich warunków politycznych w państwie. Wiemy, że jesteśmy oblewani pomyjami, krzyczą o dyktaturze. Gdyby była dyktatura, to nie byłoby żadnej opozycji. Jesteśmy dziś wyspą wolności w Europie i chcemy być dalej tą wyspą. To jest możliwe, z udziałem całego kraju"

- dodał.

Na koniec, prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie musi iść utartymi schematami zachodniej Europy.

"Nie musimy stać pod tęczową flagą. Możemy stać pod biało-czerwoną. To jest nasz program i wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie"

- dodał.

Kiedy zebrani zaśpiewali Jarosławowi Kaczyńskiemu "Sto lat", prezes PiS przypomniał o swoim bracie - śp. Lechu Kaczyńskim.

"Leszek stał u podstaw tego wszystkiego, co w Polsce się dzieje. Wspomnijcie go"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl