Bulwar Zachodzącego Słońca. To warto zobaczyć w Los Angeles

Sunset Strip to dwukilometrowy odcinek Bulwaru Zachodzącego Słońca, gdzie mieszczą się jedne z najważniejszych atrakcji turystycznych Los Angeles.

Sunset Boulevard to najdłuższa ulica w Los Angeles, biegnie z dzielnicy Santa Monika do Downtown. Ma prawie 30 kilometrów długości i przebiega przez najbardziej ekskluzywne dzielnice Los Angeles (Beverly Hills, Bel Air oraz Brentwood).

Według raportu burmistrza Los Angeles Erica Garcetti przybywa tutaj rocznie 45 milionów turystów.

Nie bez przyczyny, ponieważ to tutaj mieszczą się jedne z najdroższych i najsłynniejszych hoteli oraz restauracji w mieście.

Strip zaczyna się tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Crescent Heights a o jedną przecznicę dalej na zachód położony jest słynny, zbudowany w 1920 roku Hotel Chateau Marmont. Miejsce to znane jest z tego, że na co dzień bywają tam takie gwiazdy jak Lindsay Lohan, Scarlett Johansson czy Johnny Deep, którzy albo tam nocowali albo wpadają na drinka czy kolację do baru i restauracji mieszczącej się w hotelu. Zamek Marmont zasłynął też z tragicznych wypadków jak śmierć Johna Belushiego oraz z tego, że James Dean wskoczył przez okno do pokoju, w którym trwał casting.

Na Stripie mieści się także hotel Standard oraz London i szereg innych, czy restauracje jak Boa Stake House i Mel’s Drive, która jako jedyna jest czynna 24 godziny na dobę. W Los Angeles restauracje i bary nie mogą serwować alkoholu po godzinie 2:00 w nocy; nie można też go kupić w sklepach.

Sunset Strip jest ikoną Amerykańskiej popkultury oraz symbolem rozwoju przemysłu muzycznego w USA. W klubach muzycznych jak The Roxy Theathre, Rainbow Bar and Grill, Viper Room and Whiskey a Go Go występowali i nagrywali płyty najsłynniejsi muzycy na świecie: Frank Zappa, Bob Marley, The Beatles, Led Zeppelin i Bruce Springsteen.

Bulwar Zachodzącego Słońca znany jest z licznych amerykańskich filmów. Film Billego Wildera z 1950 roku, zatytułowany „Sunset Boulevard” opowiada historię starzejącej się gwiazdy filmowej. W roli głównej wystąpiła Gloria Swanson. Słynna aktorka ciężko znosi brak propozycji nowych ról ale nadarza się okazja aby to zmienić. Aktorka widzi szansę wystąpienia w filmach, do których pisałby dla niej scenariusze młody scenarzysta i filmowiec. Kochanek zostaje jednak zamordowany a jego ciało znalezione w basenie aktorki.

Niestety tego typu historie zdarzają się nie tylko w filmach. W latach 80- tych grasowała na Sunset Stripie para morderców, których nazwano „mordercy ze sunset stripu”. Swoje ofiary zwabiali do samochodu, mordowali a zwłoki zostawiali w okolicy.

Carol Bundy i Doug Clark zostali schwytani i skazani na karę śmierci.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Małgorzata Schulz/Los Angeles
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo