Stosunki piłkarza z klubem mistrza Francji pozostają napięte. 8 lipca opuścił bez uprzedzenia pierwszy po przerwie wakacyjnej trening drużyny PSG, ściągając na siebie falę krytyki. Dyrektor sportowy Leonardo oświadczył następnego dnia, że Neymar może opuścić Paryż, jeśli pojawi się oferta odpowiadająca wszystkim stronom.

Neymar desperacko stara się wyrwać z PSG

Neymar przebywa od dłuższego czasu w Brazylii. Na początku czerwca podczas treningu reprezentacji doznał kontuzji stawku skokowego, która wykluczyła go z Copa America. W minioną niedzielę, na dzień przed pierwszym treningiem PSG w Paryżu, był w Rio de Janeiro i kibicował kolegom z drużyny narodowej w finałowym meczu turnieju przeciwko Peru (3:1).

W 2017 roku Neymar przeszedł z Barcelony do Paris Saint-Germain za rekordową w historii futbolu sumę 222 mln euro. W kluczowych meczach Ligi Mistrzów w obu sezonach jednak nie zagrał z powodu kontuzji. W piątek Barcelona pozyskała za 120 mln euro inną gwiazdę futbolu - Francuza Antoine'a Griezmanna. Stawia to sens pozyskania Neymara przez Blaugranę pod dużym znakiem zapytania. Podobno jednak Katalończycy są gotowi wymienić aż czterech swoich piłkarzy na Brazylijczyka.  Mieli zaoferować PSG Philippe Coutinho, Ousmane'a Dembele, Samuela Umtitiego i Nelsona Semedo.