Pamiętacie "Flintstonów"? Powracają! Ale tym razem w wersji dla dorosłych

/ PrtSc/ Filmweb.pl

  

Słynna kreskówka, którą uwielbiały kolejne pokolenia dzieci, powraca. Tym razem jednak w wersji dla dorosłych. Warner Bros Animation szykuje bowiem nowy serial komediowy - "The Flintstones".

"Flintstonowie" to jeden z najbardziej znanych seriali animowanych lat 60. Opowiadał on o perypetiach zwyczajnych mieszkańców zwyczajnego miasteczka w czasach epoki kamienia łupanego, a dokładniej  o przygodach dwóch rodzin jaskiniowców: Flinstonów i Rubble'ów.

Jest oparty na sitcomie „The Honeymooners” – pierwowzorze polskich „Miodowych lat”. Całość utrzymana była w konwencji typowego sitcomu. Obraz doczekał się wielu kontynuacji. Od lat mówiło się też o remake'u, głównie na potrzeby kina. 

Jak podaje filmweb.pl, projekt pomyślany jest jako serial animowany skierowany do widzów dorosłych. Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że wyprodukuje go Elizabeth Banks (cykl "Pitch Perfect"). 

Na razie nie wiadomo, pisze portal, dla kogo powstanie nowy serial. Wydaje się jednak wielce prawdopodobne, że domem "The Flintstones" zostanie platforma HBO Max.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , filmweb.pl


Wczytuję komentarze...

Lustracja i Rada Dialogu Społecznego. Apel do prezydenta

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

O inicjatywę mającą na celu wprowadzenie jasnych zasad dotyczących składania oświadczeń lustracyjnych przez obecnych i przyszłych członków Rady Dialogu Społecznego zaapelowali do prezydenta przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz prezes Związku Przedsiebiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Dwaj wiceprzewodniczący  Rady Dialogu Społecznego – przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak - przekazali pismo do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zwracają się do niego, "jako patrona dialogu społecznego, o przedłożenie inicjatywy zmiany ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów".

Celem takiej inicjatywy miałoby być "wprowadzenie jasnych zasad dotyczących składania oświadczeń lustracyjnych przez obecnych i przyszłych członków Rady Dialogu Społecznego". Zdaniem autorów pisma, to będzie miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie i postrzeganie tego forum dialogu społecznego.

Piotr Duda i Cezary Kaźmierczak podkreślają również, że taka zmiana ustawy wiąże się z "potrzebą zapewnienia transparentności Rady Dialogu Społecznego, która posiada istotny wpływ na proces decyzyjny w państwie".

Rada Dialogu Społecznego została powołana w 2015 roku i zastąpiła Komisję Trójstronną. Głównym zadaniem Rady jest prowadzenie dialogu w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.

Z mocy ustawy lustracyjnej urodzone przed 1 sierpnia 1972 r. osoby pełniące szeroko pojęte funkcje publiczne (oraz kandydaci do nich) składają oświadczenia, czy od 1944 r. do 1990 r. byli funkcjonariuszami, pracownikami lub tajnymi współpracownikami służb specjalnych. Ich prawdziwość bada pion lustracyjny IPN. Podejrzewając, że ktoś zataił związki ze służbami, kieruje sprawę do sądu. Osoba prawomocnie uznana przez sąd za "kłamcę lustracyjnego" nie może na czas od 3 do 10 lat pełnić funkcji publicznych. Ustawa nie zakazuje pełnienia stanowisk tym, którzy przyznają się do związków ze służbami PRL - decyzja należy do tego, kto powołuje na dany urząd lub też do wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl