Jeśli odmówisz zwracania się do brodatego faceta per "pani" możesz wylecieć z pracy. Gdzie? - ZOBACZ

Zdjęcie ilustracyjne/Conchita Wurst / By Albin Olsson - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32473731

  

Lekarz zatrudniony przez brytyjski rząd do oceny stanu zdrowia osób ubiegających się o zasiłki został zwolniony z pracy po tym jak odmówił zwracania się per "pani" do rosłego mężczyzny z brodą. Zdaniem medyka zwolniono go niesłusznie, nie szanując przy tym jego przekonań religijnych.

Dr David Mackereth pracował ponad rok w publicznym ośrodku zdrowia w Birmingham. Jego zadaniem była ocena stanu zdrowia osób ubiegających się o zasiłki. Pracodawcą Mackeretha było Ministerstwo Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Wielkiej Brytanii.

Przełożony lekarza przeprowadził z nim rozmowę, mającą być swego rodzaju testem na tolerancję dla osób LGBT.

Jeśli zgłosi się do pana brodaty mężczyzna o wzroście 182 cm i powie, by mówić o nim per "ona" i zwracać się do niego per "pani", zrobi to pan? 

- pytał lekarza pracodawca, cytowany przez portal telewizjarepublika.pl

Dr Mackereth oczywiście zaprzeczył i to jego zdaniem sprawiło, że miesiąc później stracił pracę.

Lekarz pozwał pracodawcę do sądu pracy.

Według Mackereth'a faktyczną przyczyną jego zwolnienia nie była jakakolwiek dyskryminacja osób transpłciowych, ale odmowa złożenia "abstrakcyjnego ideologicznego oświadczenia".

Lekarz przyznaje otwarcie, że tzw. transpłciowość jest rodzajem urojenia i ideologii, którą on sam gardzi.

"Dla tego, kto wierzy w płynność płciową, płeć jest niczym więcej jak własną fantazją na swój temat"

- podkreślił Mackereth.
 

"Fakt, że lekarz może zostać wywołany z gabinetu, by zostać poddanym pilnemu przesłuchaniu na temat jego poglądów na płynność płciową jest absurdalny i jednocześnie złowieszczy, tym bardziej, gdy w rezultacie dochodzi do utraty pracy"

- mówił lekarz. 

Zdaniem brytyjskiego resortu pracy poglądy zwolnionego medyka są sprzeczne z ustawą o równości, a firma, która go zatrudniła uznała, że jego przekonania "nie są zgodne z godnością człowieka".

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podatki i socjalizm? Nic z tych rzeczy! "Polityka społeczna i obniżanie podatków - to właśnie PiS"

Zdjęcie ilustracyjne / screen z transmisji

  

Do niespotykanej sytuacji doszło w trakcie transmisji na żywo, podczas której premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania Polaków. Wygląda na to, że jeden z wpisów nie pochodził od zwolennika partii rządzącej, ale szef rządu starał się go przekonać. - Polityka społeczna połączona jednocześnie z obniżaniem podatków to jest właśnie Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

Podczas czatu na żywo z premierem Mateuszem Morawieckim jeden z internautów rozwinął skrót PiS jako... podatki i socjalizm. Szef rządu szybko zareagował.

- Panie Danielu, nie zgadzam się z Panem

- powiedział.

Następnie przedstawił argumenty:

- Podatki obniżyliśmy dwa razy z 19 na 9 procent, do jednego z najniższych poziomów w Europie. PIT obniżyliśmy jako jedyni, poprzednio 13 lat temu obniżyła PIT ta sama formacja - Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli jest Pan przypadkiem zwolennikiem innej partii politycznej, to proszę wiedzieć, że tam były podwyżki podatków, a ja państwu pokazuję, że są obniżki. VAT obniżyliśmy również poprzez wyrównanie matrycy VAT

- zaznaczył.

- Co do socjalizmu, to większość z nas walczyła z komunizmem, tym realnym socjalizmem. Ale jeżeli ma pan na myśli naszą politykę społeczną, że wyrwaliśmy ileś milionów ludzi z biedy, że przeznaczyliśmy 500 Plus na program prorodzinny, 300 plus, żeby łatwiej było wejść w rok szkolny, to ja jestem z tej polityki społecznej dumny i uważam, że ona jest bardzo dobra. Polityka społeczna połączona jednocześnie z obniżaniem podatków to jest właśnie Prawo i Sprawiedliwość

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/298593-premier-w-rozmowie-na-zywo-z-polakami-rodzina-i-panstwo-to-najwieksze-wynalazki-ludzkosci]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl