Pierwsze spotkanie rozegrano na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie i było ono zamknięte dla postronnych obserwatorów. Trener Maciej Stolarczyk sprawdzał w nim piłkarzy, którzy są przewidziani do gry w pierwszym ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Pierwszoplanową postacią był Paweł Brożek, który popisał się hat-trickiem. 36-letni napastnik nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z Wisłą, ale warunki nowej umowy zostały już praktycznie ustalone.

Drugi sobotni sparing odbył się już w ośrodku treningowym Wisły w Myślenicach. Szanse gry dostali przede wszystkim młodzi piłkarze. Wyróżnili się zdobywcy bramek – Aleksander Buksa i Daniel Morys, którzy w poprzednim sezonie zaliczyli już debiuty w ekstraklasie.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 4:2 (2:1). Bramki: dla Wisły - Paweł Brożek trzy (16, 23-karny, 57), Patryk Plewka (57); dla Puszczy - Jose Embalo (15), Marcin Stefanik (60-karny).

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:1). Bramki: dla Wisły – Aleksander Buksa dwie (5-karny, 39), Daniel Morys (49); dla Puszczy – Wiktor Żytek (17).