Na nic zapewnienia i obietnice Schetyny. Odezwał się Rosati i rozwiał wątpliwości! Chodzi o wiek emerytalny

Grzegorz Schetyna i Dariusz Rosati / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

O tym, że z wiarygodnością Platformy Obywatelskiej bywa różnie, przekonujemy się już po raz kolejny. Wczoraj Grzegorz Schetyna mówił, że podwyższanie wieku emerytalnego było błędem, a dziś były europoseł z ramienia PO Dariusz Rosati twierdzi, że... są powody, dla których "cała Europa podnosi wiek emerytalny".

Podniesienie wieku emerytalnego było jedną z najbardziej zapamiętanych przez wyborców decyzji w trakcie rządów PO-PSL. Ta decyzja mogła znacząco wpłynąć też na wynik wyborów w 2015 roku.

"Jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy - to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu"

- oświadczył wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej.

Ta wypowiedź zaskoczyła wszystkich, ale szybko wytknięto Schetynie dość poważną nieścisłość.

"Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że "należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego"

- zauważył Joachim Brudziński, europoseł PiS.

Jak bardzo wiarygodne były słowa lidera PO? Można mieć wątpliwości, a są one tym większe, że niektórzy politycy związani z jego ugrupowaniem wprost mówią o wyższym wieku emerytalnym. Dziś europoseł Dariusz Rosati napisał:"W końcu są jakieś poważne powody, dla których cała Europa podnosi wiek emerytalny".

Jak widać, nie trzeba było długo czekać, by zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda jedność w Platformie Obywatelskiej. Czy aby na pewno rozmawia się tam o wspólnych założeniach? Czy może każdy polityk ma... oddzielny program?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Armia ugasi pożar w Amazonii?

pożar w Amazonii / twitter.com/@iaccenters_en

  

Brazylijskie wojsko wyraża gotowość do walki z rekordową liczbą pożarów w Amazonii - poinformował szef armii Edson Leal Pujol. Taką możliwość, w związku z rosnącą presją międzynarodową, rozważa także prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

"Wszyscy, którzy nalegają na ochronę brazylijskiej Amazonii, powinni wiedzieć, że nasi żołnierze zawsze będą czujni i gotowi do obrony i odparcia wszelkiego rodzaju zagrożeń"

- powiedział Pujol w przemówieniu podczas ceremonii Dnia Żołnierza w stolicy kraju Brasilii.

Zmobilizowanie armii rozważa także Bolsonaro, który pod presją opinii międzynarodowej zmienia swoje podejście do pożarów. Po tym, jak uznał szalejący ogień za zjawisko naturalne, a następnie oskarżył o wywoływanie pożarów organizacje pozarządowe, w piątek wyraził gotowość do zdecydowanych działań. Na pytanie dziennikarzy, czy do akcji wkroczy wojsko, odpowiedział: "Należy tego oczekiwać".

Prezydent ujawnił, że w piątek po południu czasu lokalnego spotka się z zespołem składającym się z ministrów obrony, środowiska oraz spraw zagranicznych w celu omówienia problemu i uzgodnienia środków do walki z pożarami.

Dzień wcześniej Bolsonaro stwierdził, że Brazylia nie ma środków, aby walczyć z pożarami. "Amazonia jest większa od Europy, jak można walczyć z kryminalnymi podpaleniami na takim obszarze? Nie mamy na to środków" - mówił dziennikarzom.

Według oficjalnych danych pożary na obszarze Amazonii są w tym roku większe o 83 proc. w porównaniu z takim samym okresem w ub. roku. Pastwą płomieni padły rozległe obszary puszczy tropikalnej, która jest uważana za "płuca Ziemi" i jednym z najważniejszych czynników hamujących zmiany klimatyczne.

Pożary tropikalnych lasów deszczowych w Amazonii są normalnym zjawiskiem o tej porze roku. Jednak tym razem ekolodzy twierdzą, że znaczna część tych pożarów jest celowo wzniecana przez farmerów, którzy chcą w ten sposób powiększyć pastwiska i pola uprawne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl