Podniesienie wieku emerytalnego było jedną z najbardziej zapamiętanych przez wyborców decyzji w trakcie rządów PO-PSL. Ta decyzja mogła znacząco wpłynąć też na wynik wyborów w 2015 roku.

"Jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy - to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu"

- oświadczył wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej.

Ta wypowiedź zaskoczyła wszystkich, ale szybko wytknięto Schetynie dość poważną nieścisłość.

"Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że "należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego"

- zauważył Joachim Brudziński, europoseł PiS.

Jak bardzo wiarygodne były słowa lidera PO? Można mieć wątpliwości, a są one tym większe, że niektórzy politycy związani z jego ugrupowaniem wprost mówią o wyższym wieku emerytalnym. Dziś europoseł Dariusz Rosati napisał:"W końcu są jakieś poważne powody, dla których cała Europa podnosi wiek emerytalny".

Jak widać, nie trzeba było długo czekać, by zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda jedność w Platformie Obywatelskiej. Czy aby na pewno rozmawia się tam o wspólnych założeniach? Czy może każdy polityk ma... oddzielny program?