Na nic zapewnienia i obietnice Schetyny. Odezwał się Rosati i rozwiał wątpliwości! Chodzi o wiek emerytalny

Grzegorz Schetyna i Dariusz Rosati / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

O tym, że z wiarygodnością Platformy Obywatelskiej bywa różnie, przekonujemy się już po raz kolejny. Wczoraj Grzegorz Schetyna mówił, że podwyższanie wieku emerytalnego było błędem, a dziś były europoseł z ramienia PO Dariusz Rosati twierdzi, że... są powody, dla których "cała Europa podnosi wiek emerytalny".

Podniesienie wieku emerytalnego było jedną z najbardziej zapamiętanych przez wyborców decyzji w trakcie rządów PO-PSL. Ta decyzja mogła znacząco wpłynąć też na wynik wyborów w 2015 roku.

"Jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy - to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu"

- oświadczył wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej.

Ta wypowiedź zaskoczyła wszystkich, ale szybko wytknięto Schetynie dość poważną nieścisłość.

"Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że "należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego"

- zauważył Joachim Brudziński, europoseł PiS.

Jak bardzo wiarygodne były słowa lidera PO? Można mieć wątpliwości, a są one tym większe, że niektórzy politycy związani z jego ugrupowaniem wprost mówią o wyższym wieku emerytalnym. Dziś europoseł Dariusz Rosati napisał:"W końcu są jakieś poważne powody, dla których cała Europa podnosi wiek emerytalny".

Jak widać, nie trzeba było długo czekać, by zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda jedność w Platformie Obywatelskiej. Czy aby na pewno rozmawia się tam o wspólnych założeniach? Czy może każdy polityk ma... oddzielny program?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekipy ratunkowe poszukują ocalałych z tajfunu

Zdjęcie ilustracyjne Nagano / twitter.com/koris84192501

  

Ekipy ratowników przeszukują dziś w Nagano w środkowej Japonii błotnistą, wysoką do pasa wodę w nadziei na odnalezienie zaginionych osób w następstwie przejścia w sobotę przez ten kraj jednego z najgroźniejszych tajfunów od ponad 60 lat.

W Nagano rzeka Chikuma zalała całe połacie ziemi, w tym głównie dzielnice mieszkalne; woda sięga do drugiego piętra. Na miejscu jest ponad 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony. Synoptycy przewidują jednak dalsze opady w ciągu dnia.

Według najnowszego bilansu w wyniku tajfunu Hagibis śmierć poniosło 35 osób, ok. 20 osób zaginęło, a 186 zostało rannych.

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miast w środkowej i wschodniej Japonii - poinformował japoński nadawca publiczny NHK. Deszcz ma powrócić w tych regionach, gdzie gleba i tak już jest poluzowana w wyniku przejścia tajfunu, budząc obawy przed dalszymi powodziami i lawinami błotnymi.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza.

Ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu poinformowało, że w poniedziałek ponad 92 tysiące gospodarstw domowych pozostawało bez prądu, przy czym jeszcze w południe w niedzielę elektryczności pozbawionych było 262 tys. gospodarstw. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej.

Hagibis sparaliżował także transport w regionie metropolitalnym Tokio, ale większość połączeń kolejowych i lotniczych została w poniedziałek przywrócona.

Media podkreślają, że Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl