M. Wassermann dla niezalezna.pl: "nasze listy będą mocne". A co u opozycji? Padły mocne słowa

Małgorzata Wassermann / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podał dzisiaj nazwiska liderów list Zjednoczonej Prawicy w wyborów do Sejmu. Wśród nich są bardzo znani i doświadczeni politycy. Rozmawialiśmy z poseł Małgorzatą Wassermann, która wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu krakowskim. – Przez cztery lata silna drużyna Prawa i Sprawiedliwości bardzo dużo dobrego zrobiła dla Polski. Jest jeszcze dużo wyzwań przed nami – powiedziała w rozmowie z niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na listach Zjednoczonej prawicy nie brakuje obecnych lub byłych ministrów, posłów wielu kadencji.

– Na pierwszych miejscach list Prawa i Sprawiedliwości na wybory parlamentarne mamy zmianę i kontynuację. Nasze "jedynki" będą szczególnie zaangażowane w wybory

– mówił prezes PiS.

Małgorzata Wassermann jest posłem od 2015 roku, przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold, wiceprzewodniczącą Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku będzie startować z 1 miejsca w okręgu 13 obejmującym obszar miasta na prawach powiatu Krakowa oraz powiatów krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego.

Małgorzata Wassermann w rozmowie z niezalezna.pl powiedziała, że nie ustają w pracy, więc „kampania wyborcza w tym zakresie niewiele zmieni”.

– My pracujemy nie tylko w okresach wyborczych, tylko cały czas niezwykle intensywnie. Myślę, że nasze listy będą mocne, a politycy na nich nastawieni na poprawę losu i warunków życia Polaków

– dodała.

Poproszona o ocenę dotychczasowych działań opozycji Małgorzata Wassermann powiedziała:

"Jak słucham Grzegorza Schetyny, to mam wrażenie, że on sam nie wierzy w to co mówi" – skwitowała.

– Opozycję i jej liderów bardzo trudno zmusić do mówienia na temat, a nie o PiSie

– podkreśliła dodając, że jeśli im się to udaje, to wówczas brzmi to niewiarygodnie.

– Z drugiej strony zarówno nas jak i Polaków niewiele interesują te przepychanki na opozycji. Tyle się dzieje rzeczy w kraju, jest tyle wyzwań, że już chyba nikomu się nie chce na to patrzeć – zakończyła Małgorzata Wassermann.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts