Skazany przez pomyłkę z nazwiskiem!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/moritz320

  

Sąd na Sycylii przyznał, że obywatel Erytrei aresztowany przed trzema laty w Sudanie i przekazany stronie włoskiej, a następnie skazany jako niebezpieczny i bezwzględny przemytnik migrantów padł ofiarą pomyłki przy ustalaniu tożsamości.

32-letni stolarz Medhanie Tesfamariam Behre został w 2016 roku skazany przez włoski sąd za przemyt ludzi na pięć lat więzienia i grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro.

Włoski wymiar sprawiedliwości wziął go za jego imiennika i rodaka, cieszącego się ponurą sławą przemytnika ludzi i szefa potężnego gangu Medhanie Yedhego Mereda o pseudonimie Generał.

Dopiero sąd drugiej instancji w Palermo ustalił, że nastąpiła pomyłka, i anulował wcześniejszy wyrok pięciu lat pozbawienia wolności wydany wobec stolarza.

Sędziowie stwierdzili, że jedyny zarzut, jaki można było mu postawić, to sprzyjanie nielegalnej imigracji, ponieważ - jak ustalono - miał kontakt telefoniczny z przemytnikiem migrantów. Kara za to wynosi do trzech lat więzienia. Sędzia z Palermo nakazał zatem natychmiast zwolnić Erytrejczyka z więzienia.

Gdy decyzja ta została ogłoszona, płakał on jak dziecko

- podkreślają włoskie media.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Schetyna zwołał naradę szefów regionów

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się dziś wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem dzisiejszego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl