Trefne leki w paczce

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; frolicsomepl

  

Preparaty zawierające ludzki hormon wzrostu i leki stosowane w leczeniu nowotworów - m.in. te nielegalne substancje znaleźli w przesyłkach kurierskich w Łomży funkcjonariusze KAS - poinformowała podlaska KAS. Towary pochodziły głównie z Azji.

Podczas kontroli w jednej z łomżyńskich firm kurierskich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży przechwycili sprowadzone nielegalnie do Polski sterydy, preparaty zawierające hormon wzrostu, leki stosowane w leczeniu nowotworów oraz podrabiane perfumy.

Towary pochodzące głównie z Azji znajdowały się w paczkach nadanych z Mazowsza. W sumie było w nich 1655 sztuk farmaceutyków i 160 opakowań zapachów ze znakami znanych marek - towar ten w sumie był wart niemal 100 tys. złotych.

Próbki perfum zostały przekazane przedstawicielom firm, które złożyły wnioski o ściganie z tytułu naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej.

Z uwagi na podejrzenie wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia lekarstwa zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które będzie prowadziła Inspekcja Farmaceutyczna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl