Anita Włodarczyk nie wystąpi na mistrzostwach świata? Problemy polskiej mistrzyni ze zdrowiem

/ Citizen59 [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

  

Media od rana informowały o tym że Polka nie wystąpi na najważniejszej lekkoatletycznej imprezie roku. Jest jednak szansa, że będzie inaczej. Rekordzistka globu w rzucie młotem Anita Włodarczyk nie wyklucza jeszcze swojego występu w jesiennych mistrzostwach świata w Dausze. Decyzja zapadnie najwcześniej we wtorek, po artroskopii kolana. "Najważniejsze są przyszłoroczne igrzyska" – podkreśliła.

Mój występ w mistrzostwach świata na obecną chwilę nie jest wykluczony, ale nie złożę żadnych deklaracji przed poniedziałkowym zabiegiem. Najważniejsze są jednak przyszłoroczne igrzyska

– powiedziała Anita Włodarczyk.

Zabieg zostanie wykonany w Warszawie przez doktora Roberta Śmigielskiego. Nie wiadomo, co okaże się w jego trakcie.

Może być tak, że lekarz wyczyści mi kolano i po kilku dniach wrócę do normalnych treningów. Może się też okazać, że będzie to coś poważniejszego i przerwa będzie dłuższa. Teraz wróżymy z fusów i nie wiem, czemu ktokolwiek udziela informacji na temat mojego zdrowia, nie konsultując tego ze mną.

Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni świata, od pewnego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Najpierw – jesienią 2018 – miała operowaną stopę. Już w trakcie sezonu zaczęły ją boleć plecy.

Wdał się stan zapalny, ale szybko sobie z tym poradziliśmy. Gorzej z kolanem, bo tak naprawdę nie wiadomo, co się dzieje, a boli. Zdecydowaliśmy się na zabieg, żeby później nie okazało się, że zlekceważyliśmy sprawę. Wszystko dlatego, że najważniejsze dla mnie są przyszłoroczne igrzyska w Tokio

– zaznaczyła zawodniczka katowickiego AWF. Ona sama w piątek była zaskoczona, gdy przeczytała w prasie, że nie wystąpi w mistrzostwach świata.

Przestraszyłam się, bo z informacji wynikało, że kontuzja jest poważna. Nikt ze mną się w tej sprawie nie kontaktował, nie zadzwonił, nie zapytał, tylko bazował na informacjach od osób trzecich. Jestem zdumiona, że w ogóle ktoś w PZLA udzielił bez mojej wiedzy informacji na temat mojego zdrowia.

Doniesienia medialne okazały się być mocno przesadzone

Włodarczyk teraz nie chce sprawy przesądzać. Stara się do tematu występu w najważniejszej imprezie sezonu podejść racjonalnie.

Nawet jeśli się okaże, że będę mogła w miarę szybko wrócić do treningów, ale moje wyniki nie będą na takim poziomie, żebym mogła w Dausze realnie walczyć o złoty medal, to odpuszczę i skupię się na przygotowaniach do igrzysk. Bo interesuje mnie wyłącznie wygrywanie.

Jak dodała, trudno przypuszczać, żeby na trzy miesiące przed imprezą docelową, jaką są w tym roku MŚ, nadrobić zaległości treningowe.

W tej chwili trenuję, ale wyłącznie górne partie mięśni. Nogi robią się coraz słabsze. U sportowca każdy dzień się liczy. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego sama nie narzucam sobie żadnej presji, że muszę wystąpić w MŚ. Jeśli będę zdrowa i będę w formie, to polecę do Dauhy. Jeśli nie, wtedy skupię się na przygotowaniach do Tokio.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 27 września – 6 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl