Pierwsza rozmowa Putina i Zełenskiego

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił jako "pragmatyczną" pierwszą rozmowę telefoniczną prezydentów Rosji i Ukrainy, Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego, przeprowadzoną w czwartek wieczorem. Dodał, że na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się następna.

"Jeśli chodzi o atmosferę rozmowy, to była to pierwsza zapoznawcza rozmowa telefoniczna prezydentów. Pierwszy raz rozmawiali telefonicznie, wcześniej nie było pomiędzy nimi żadnych kontaktów"

- powiedział Pieskow.

Opisując rozmowę ocenił, że "miała charakter dość pragmatyczny" i wyjaśnił, że trwała 20 minut. Na pytanie, czy przywódcy omawiali los aresztowanych w Rosji marynarzy ukraińskich i oskarżonego na Ukrainie dziennikarza rosyjskich mediów Kiriłła Wyszyńskiego, Pieskow odparł, że prezydenci uzgodnili "dalsze prace na poziomie ekspertów".

Wskazał, że Putin i Zełenski poruszyli kwestię dalszych działań w tzw. formacie normandzkim i podkreślił, że chodzi właśnie o ten format. Jako "normandzki" określany jest format rozmów o uregulowaniu konfliktu w Donbasie w gronie czterech państw: Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Zełenski proponował niedawno, by dołączyły do nich także - na szczeblu przywódców - USA i Wielka Brytania.

Rzecznik Kremla nie odpowiedział na pytanie, czy Putin jest zadowolony z rozmowy.

"Nie trzeba raczej teraz dyskutować o jakichś niuansach emocjonalnych, o tonie. Nie po to odbyła się ta rozmowa; sam fakt pierwszego kontaktu prezydentów Rosji i Ukrainy jest bardzo ważny"

- powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefowa komisariatu policji Toruń-Śródmieście odwołana. W tle wątek alkoholowej imprezy

/ policja.pl

  

Szefowa Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście została odwołana ze stanowiska przez komendanta miejskiego policji w Toruniu - poinformował dzisiaj komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. W komisariacie miało dojść do imprezy alkoholowej. Sprawę bada biuro kontroli KGP.

Po wydarzeniach w komisariacie Toruń-Śródmieście, gdzie miało dojść do alkoholowej imprezy, podczas której ranny został policjant, szefowa MSWiA Elżbieta Witek w poniedziałek poleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. KWP w Bydgoszczy potwierdziła, że prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Dziś w TVN24 gen. Szymczyk przekazał, że w poniedziałek do wnikliwego zbadania sprawy skierował funkcjonariuszy biura kontroli Komendy Głównej Policji.

- Wielokrotnie powtarzałem, że nie ma miejsca na patologię w polskiej policji, a szczególnie, kiedy dotyczy to kadry kierowniczej

 - zaznaczył.

- Jeśli te informacje się potwierdzą - bo to chcę podkreślić - te konsekwencje na pewno będą bardzo surowe i osobiście ich dopilnuje

 - dodał.

Komendant poinformował ponadto, że szefowa Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście została odwołana ze stanowiska przez komendanta miejskiego policji w Toruniu.

Z informacji przekazywanych w mediach społecznościowych wynika, że Dorota R. - dotychczasowa komendant komisariatu - miała uczestniczyć w imprezie, podczas której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do rannego miała zostać wezwana karetka pogotowia, ale ten miał reagować agresywnie i nie chcieć pomocy ze strony ratowników.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski potwierdził w poniedziałek, że prokuratura otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu ciała policjanta na terenie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście.

- Został zgromadzony materiał w tzw. niezbędnym zakresie. W związku z tym, że dotyczy on policjantów zatrudnionych w tym komisariacie przekazaliśmy sprawę do prokuratora regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia tego postępowania

 - przekazał PAP Andrzej Kukawski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl