Rząd w Canberze szuka następców Tigerów

/ flickr.com

  

Australijski rząd wystosował prośbę o informację (Request For Information, RFI) dotyczącą zakupu 29 nowych śmigłowców bojowych, mających w przyszłości zastąpić obecnie eksploatowane helikoptery uderzeniowe Eurocopter Tiger.

W ramach programu Land 4503 realizowanego przez australijską agencję rządową ds. zakupu sprzętu wojskowego CASG (Capability Acquisition and Sustainment Group) planowany jest zakup 29 śmigłowców bojowych. Wstępna zdolność operacyjna pierwszej eskadry, liczącej 12 jednostek, ma zostać osiągnięta w roku 2026. Pełną zdolność operacyjną wszystkie śmigłowce mają osiągnąć do roku 2028. Pięć z tych egzemplarzy ma zostać przeznaczona do celów szkoleniowych.

Wśród wymagań stawianych przez CASG należy wymienić m.in. możliwość transportu za pomocą samolotów C-17A Globemaster III. Kolejną kwestią jest możliwość współpracy z bezzałogowcami General Atomics MQ-9 Reaper oraz operowanie z wielozadaniowych okrętów desantowych.

W ramach kontraktu z roku 2001 roku wojska lądowe Australii otrzymały 22 śmigłowców Eurocopter Tiger w wersji helikoptera rozpoznawczego ARH (Armed Reconnaissance Helicopter). Warto jednak podkreślić że ostatni z śmigłowców został dostarczony w roku 2011.  Maszyny te dysponują silnikiem o mocy 1000 kW. Na ich uzbrojenie składają się kierowane pociski AGM-114K/M Hellfire II oraz niekierowane kal. 70 mm
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Dopłata za bachora” - wyceniona na 165 złotych. Hotel przeprasza za napis na paragonie

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/neshom

  

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym przedstawiono paragon za - nazwaną dość osobliwie - usługę w jednym z hoteli w Karpaczu. "Dopłata za bachora" - co możemy przeczytać na kwicie - kosztowała 165 złotych. Jak wyjaśniła na Facebooku kobieta, która zamieściła zdjęcie, był to paragon za pobyt córki w hotelu. Klientka doczekała się przeprosin ze strony 5-gwiazdkowego obiektu.

Wczoraj na Facebooku pani Agnieszka zamieściła zdjęcie paragonu za opiewającą na 165 złotych "usługę hotelową dopłatę za bachora" - jak widnieje na kwicie. 

"Paragon za pobyt córki. Brak mi słów..." - napisała w poście pani Agnieszka.

Wpis wywołał lawinę komentarzy. Hotel postanowił przeprosić za zaistniałą sytuację. 

"Pani Agnieszko, najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację. Wydruk to wynik niefrasobliwego i nietaktownego komentarza jednego z naszych pracowników i wypadek poniżej wszelkiej krytyki, który absolutnie nie powinien mieć miejsca. Jesteśmy kompleksem nastawionym na rodzinne pobyty, a dzieci to nasi goście VIP, dlatego zależy nam, by czuły się u nas jak najlepiej – potwierdzają to liczne pozytywne opinie i wysokie noty wystawiane przez naszych gości po pobycie. Zapewniamy, że niestosowny komentarz, który pojawił się na wydruku w najmniejszym stopniu nie licuje z polityką i ofertą Green Mountain Hotel & Apartments, zaś w stosunku do autora wyciągniemy stosowne konsekwencje, aby taki incydent nie miał szans ponownie się wydarzyć"

- czytamy w zamieszczonym pod wpisem komentarzu wysłanym z oficjalnego profilu hotelu w Karpaczu.

Pani Agnieszka przyjęła przeprosiny ze strony hotelu, a także - jak informuje na swoim facebookowym profilu obiekt - zadośćuczynienie.

W zamieszczonym na własnym profilu wpisie, hotel deklaruje zorganizowanie "dodatkowego szkolenia dla personelu".

"Skoncentrujemy się na nim, przede wszystkim, na wyjątkowej obsłudze rodzin z dziećmi. Zwrócimy także większą uwagę na stosunek pracowników do naszych najmłodszych gości w momencie rekrutacji"

- czytamy w poście na facebookowej stronie hotelu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl