Katar wzmacnia obronę powietrzną

/ zdj. ilustracyjne flickr.com

  

Katar zlecił amerykańskiemu koncernowi Raytheon dwa kontrakty o łącznej wartości 2.2 mld dolarów na dostawę kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu AMRAAM-ER, systemów obrony przeciwlotniczej NASAMS, oraz Patriot.

Dwa kontrakty zlecone przez Katar będą realizowane w ramach Bezpośredniej Sprzedaży Komercyjnej (Direct Commercial Sales – DCS). Pierwsza z umów zakłada dostawę nieokreślonej liczby systemów obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu NASAMS wyposażonych w pociski rakietowe średniego zasięgu AMRAAM-ER. Przy realizacji tego kontraktu Raytheon będzie współpracować z norweskim koncernem Kongsberg.

Katar jest pierwszym krajem, który zdecydował się wyposażyć system NASAMS w pociski AMRAAM-ER.

Druga umowa dotyczy dostawy do Sił Zbrojnych Kataru nieokreślonej liczby jednostek ogniowych systemu obrony powietrznej Patriot. Warto zauważyć, że na wyposażeniu tego państwa znajduje się 11 wyrzutni systemu Patriot oraz wiele innych zestawów obrony powietrznej, w tym systemy Rapier czy też Roland oraz Stinger.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Była europosłanka PO znudzona debatą Kidawa-Błońska - Jaśkowiak. "Prawdę mówiąc, nie porywała"

Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nawet była europosłanka PO Julia Pitera nie kryje, że debata kandydatów PO w prawyborach nie była porywająca. "Moja sympatia w ogóle jest dość chłodna jeśli chodzi o obydwie kandydatury, mówię zupełnie szczerze" - stwierdziła.

Pitera pytana w radiu ZET, kto podczas sobotniej prawyborczej debaty kandydatów PO na prezydenta wypadł lepiej - Kidawa-Błońska czy Jaśkowiak, odpowiedziała, że "więcej konkretów niewątpliwie mówił prezydent Poznania".

"Prawdę powiedziawszy, cała debata nie porywała. Oglądałam ją tylko dlatego, że jestem związana z Platformą Obywatelską i bardzo przeszkadza mi obecnie panujący prezydent Andrzej Duda"

- przyznała.

Na pytanie czy prezydenta Andrzeja Dudę może zastąpić kandydat Platformy Obywatelskiej, odpowiedziała, że zastanawia ją i martwi, dlaczego przez cztery lata PO nie mogła znaleźć na forum partii kogoś, kto będzie powoli "promowany i lansowany" na tę funkcję. "Nie mogę tego zrozumieć" - podkreśliła. "Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze wielu rozsądnych kandydatów" - dodała.

[polecam:https://niezalezna.pl/300940-schetyna-ogladal-inna-debate-lider-po-zadowolony-ze-starcia-kandydatow]

Pytana, którego z kandydatów poprze - Kidawę-Błońską czy Jaśkowiaka powiedziała: "Moja sympatia w ogóle jest dość chłodna jeśli chodzi o obydwie kandydatury, mówię zupełnie szczerze". Pitera wyraziła nadzieję, że kandydatura, która zostanie wyłoniona, niezależnie od tego, jakie pobudki będą za tym stały, już w toku samej kampanii wyostrzy się i będzie mówiła o swoich bardziej czytelnie.

Pitera na pytanie, czy Polska jest gotowa na kobietę prezydenta stwierdziła, że wątpi w to, by ludzi kierowali się kwalifikacją, jaką jest płeć.

"Problem polega na tym moim zdaniem, że ludzie czekają na bardzo silnego prezydenta. Patrząc na wyniki wyborcze kobiet w innych wyborach - do Sejmu, do Senatu, kobiety otrzymują świetne wyniki, myślę, że ludzie się tym nie kierują"

- mówiła.

"Jest silna kampania na rzecz kobiet, ale wyłącznie w kategoriach: głosujmy na kobiety. Osoby, które tę kampanię robią w jakichś sposób odzierają kobiety z innych cech niż płeć"

- stwierdziła Pitera.

Kandydata Platformy Obywatelskiej, który w przyszłym roku rzuci wyzwanie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, wyłoni 14 grudnia konwencja krajowa partii. Tam również kandydaci będą mieli okazję zaprezentować swą wizję prezydentur.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl