„Nic co dane, nie będzie odebrane”. A pamiętacie, jak zapewniali ws. wieku emerytalnego?

Grzegorz Schetyna / twitter.com/SchetynadlaPO

  

- Programy socjalne, w tym 500 plus, są potrzebne - nic co dane, nie będzie odebrane - zapewnił dziś Grzegorz Schetyna podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. A co dziś mówił np. o emeryturach? "Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu" - przyznał. Tak samo zapewniali Polaków przed wyborami w 2011 roku, że nie podniosą wieku emerytalnego. Pamiętamy, jak to się skończyło.

Grzegorz Schetyna miał dziś swoje pięć minut. Przekonywał, jak w Polsce może być pięknie za ich rządów... Co ciekawe, co innego mówił dziś szef Platformy Obywatelskiej, co innego mają w programie.

Dziś mówią, że ich działania ws. zmuszenia Polaków do dłuższej pracy były błędem. Schetyna powiedział dziś, że "programy socjalne, w tym 500 plus, są potrzebne".

"Powtórzę po raz kolejny - nic co dane, nie będzie odebrane" - oświadczył.

Tak samo przekonywali w 2011 roku. Pamiętacie, jak Tusk i jego ekipa z Platformy Obywatelskiej w połączeniu z Polskim Stronnictwem Ludowym obiecywali, że nie podniosą wieku emerytalnego? Zrobili to tuż po wygranych przez siebie wyborach parlamentarnych.

Teraz ta sama ekipa przekonuje, że zostawią "500 plus".

Choć w ich programie na stronie PO możemy czytać:

Zlikwidować - nie, ale zreformować – tak.

Słowo klucz - zreformować. Polacy w ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 roku pokazali, co myślą o tych "reformach" Platformy i gremialnie im podziękowali.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl