Poszukiwania 5-letniego Dawida trwają. „Sprawdźmy nagrania z kamerek samochodowych”

Zdjęcie ilustracyjne, poszukiwany 5-letni Dawid / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska/policja.waw.pl

  

Od północy ze środy na czwartek grodziscy policjanci poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego, zamieszkałego w Grodzisku Mazowieckim. We środę około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka. – Wczoraj sprawdziliśmy tysiące hektarów – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak. Apelował, by kierowcy posiadający kamerki samochodowe, a poruszający się we środę po godzinie 17 na trasie od Grodziska Mazowieckiego do Okęcia, sprawdzili nagrania w poszukiwaniu szczegółów, mogących pomóc w znalezieniu zaginionego chłopca.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego od środy poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego.

10 lipca około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Ta tragiczna informacja została przez funkcjonariuszy potwierdzona. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Jak poinformował zespół prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej do akcji poszukiwawczej 5-letniego Dawida Żukowskiego włączyli się kolejni żołnierze.

"Dziś od 7 rano 190 żołnierzy WOT z batalionów z Płocka, Grójca i Radomia włączyło się w poszukiwania na wniosek Komendanta Stołecznego Policji".

"30 strażaków, 6 samochodów i 3 psy PSP i OSP biorą udział w akcji poszukiwawczej Dawida" - powiedział rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Policja cały czas apeluje do osób, które między godz. 17 a 21 w środę przebywały w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia i widziały samochód ojca chłopca. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Kom. Sylwester Marczak zaapelował o sprawdzenie nagrań w wideorejestratorach samochodowych.

- Tam mogą znajdować się informacje, pomocne w poszukiwaniach chłopca - powiedział.

Policja znalazła ten samochód, ale ważna jest informacja, którędy jechał.

"Od rana wznowione są działania pododdziałów zwartych. Dzisiaj jesteśmy w dalszym ciągu wspierani przez inne służby. Oprócz policjantów z Grodziska Mazowieckiego, Komendy Głównej oraz Garnizonu Stołecznego, jesteśmy wspierani przez wojsko obrony terytorialnej, państwową straż pożarną, ochotniczą straż pożarną i podmioty społeczne"

- powiedział Marczak.

Poinformował, że "jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wczorajszy dzień, to kilkuset funkcjonariuszy prowadziło poszukiwania pięcioletniego Dawida".

"Tylko wczoraj przeszukaliśmy teren około tysiąca hektarów. Dziś te działania są kontynuowane. Skupiamy się na dwóch miejscach: terenie od pozostawionego pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo, a drugi obszar to obszar autostrady, który dziś będzie przez nas sprawdzany" - dodał Marczak. Chodzi o fragment autostrady A2 na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki.

Policjant ponowił apel, "aby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły przejrzały kamerki samochodowe, zwłaszcza jeżeli w godzinach między 17 a 21 poruszały się na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź też w samym Grodzisku". Prosi o zwrócenie uwagi na nagraniach ze środy na szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Znaleziono ten samochód, ale ważna jest informacja, którędy jechał. "Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu" - wyjaśnił we wtorek rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Zwracamy się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, policja.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"To kolejny międzynarodowy sukces Polski". Szczerski o wyborze Polski do Rady Praw Człowieka ONZ

Krzysztof Szczerski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kolejny międzynarodowy sukces Polski - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do wyboru Polski do Rady Praw Człowieka ONZ. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z prezydentem zabiegali o ten wybór, znów pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni - dodał.

Rada Praw Człowieka odpowiada za promowanie i ochronę praw człowieka na całym świecie. Jest organem działającym w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Tworzy ją 47 państw, których przedstawiciele pracują przez cały rok w Biurze ONZ w Genewie.

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ w czwartek. Będzie w niej zasiadać przez 2 lata od 1 stycznia 2020 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wybrało w tajnym głosowaniu także 13 innych nowych członków Rady.

[polecam:https://niezalezna.pl/293397-polska-wybrana-do-rady-praw-czlowieka-onz]

"Kolejny międzynarodowy sukces Polski! Polska wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ .Po pracach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczniemy nowe zadania. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z Prezydentem RP zabiegali o ten wybór. Znów pokazaliśmy że jesteśmy skuteczni!"

- napisał w piątek rano na Twitterze Szczerski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl