Sakiewicz o zachowaniu PO ws. #BezPITDlaMłodych: Platforma jest ofiarą gwałtu. Głosowali wbrew swojej woli

Tomasz Sakiewicz / tvp.info/screenshot

  

W dzisiejszym programie Michała Rachonia "Minęła 20" w TVP Info goście rozmawiali m.in. na temat głosów oburzenia niektórych polityków Platformy Obywatelskiej w związku z likwidacją podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia mimo, że parlamentarzyści tej partii głosowali za przyjęciem ustawy wprowadzającej korzystne dla młodych Polaków zmiany podatkowe. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz podkreślił, że politycy PO ze względów taktycznych nie mogą powiedzieć, co myślą na ten temat. - Platforma jest ofiarą gwałtu, jakiego dokonał na niej PiS. Głosowali wbrew swojej woli - powiedział Sakiewicz w dzisiejszym programie Minęła 20.

Tydzień temu sejm uchwalił ustawę wprowadzającą zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, jednak wśród polityków PO pojawiają się głosy krytyki wobec ustawy za którą w większości glosowali. 

Michał Rachoń wskazał, że Platformie Obywatelskiej nie podoba się program obniżenia podatków dla młodych Polaków, chociaż "twierdzą że generalnie są za obniżaniem podatków". Przypomniał w tym kontekście wypowiedź Donalda Tuska, który przed laty zakomunikował, że jeżeli jakiś minister z jego rządu będzie chciał podwyższenia podatków, to on go z rządu wyrzuci. - Teraz twierdzą, że to jest niezgodne z konstytucją - mówił Rachoń.

"Platforma jest ofiarą gwałtu, jakiego dokonał na niej PiS. Głosowali wbrew swojej woli. Muszę przyznać, że tutaj, jak tego słuchaliśmy, to było nam trudno od śmiechu się powstrzymać"

- żartował naczelny "Gazety Polskiej" i Gazety Polskiej Codziennie".

"Najbardziej przerażające jest to, że oni nie mogą powiedzieć, co myślą na ten temat. Oni przede wszystkim nie byliby w stanie obniżyć podatków, bo był tak dziurawy system podatkowy, że te podatki musiałyby rosnąć, czyli wyciąganoby od tych najsłabszych, od tych najmniej zarabiających. Od emerytów, od rodzin wielodzietnych, bo trudno sobie wyobrazić jakiś mechanizm ucieczki od podatku emeryta, czy rodziny, która pięcioro dzieci wychowuje"

- ocenił dziennikarz.

Jest taka scena na "Vabank" [film z 1981 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego - red.], kiedy jeden pan, który chciał oszukać system podatkowy umawia się z Kramerem i Kramer go okrada, bo okazuje się lepszym oszustem. Wówczas ten [który chciał oszukać fiskusa – red.] mówi – ale moje pieniądze!

- mówił Tomasz Sakiewicz, dodając, że słyszy właśnie teraz taki straszliwy krzyk.

Te pieniądze miały być inaczej zagospodarowane i tu nagle okazuje się, że te pieniądze idą w „straszne miejsca”. Idą do rodzin wielodzietnych, do emerytów, do młodych ludzi.To są te "ich pieniądze".

- podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Tomasz Sakiewicz wskazał także, że istotą dobrego systemu podatkowego jest uwolnienie pieniądza, "żeby szybciej krążył i żeby krążył wewnątrz tego systemu".

"Niebezpieczna sytuacja jest wtedy, kiedy pieniądz spowalnia. Nie sama wysokość podatku, tylko taki podatek, który wstrzymuje ruch tego pieniądza. I po drugie, kiedy ten pieniądz wypływa za granicę. Kiedy on szybko krąży, to wielokrotnie zostanie opodatkowany i wtedy tych pieniędzy jest coraz więcej"

- ocenił i dodał, że "jeżeli nie będzie spowolnienia gospodarczego, to te podatki wrócą za chwilę do skarbu państwa".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bloomberg złożył wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej. Nie wiadomo czy wystartuje w wyborach

/ Michael Bloomberg / By Rubenstein - originally posted to Flickr as Mayor Michael Bloomberg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74046390

  

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg złożył dziś wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej, co pozwala mu na start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Nie ogłosił jednak, czy zamierza ubiegać się o fotel przywódcy państwa.

Zarejestrowanie się w komisji wyborczej pozwoli Bloombergowi na oficjalne utworzenie sztabu wyborczego, zbieranie funduszy i inwestowanie w swoją kampanię.

Jego zespół uważa, że były burmistrz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak podaje agencja AP, oczekuje się, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Na początku listopada rzecznik Bloomberga Howard Wolfson powiedział, że były burmistrz rozważa start w wyborach, ponieważ obawia się, że żaden ze startujących Demokratów nie jest w stanie pokonać Donalda Trumpa.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg; był początkowo Demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do Republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak został ponownie Demokratą; stał się też obiektem ataków ze strony Republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Bloomberg zaangażowany jest osobiście i finansowo w walkę z ociepleniem klimatycznym, jest też zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni. Jego majątek wyceniany jest na 53,4 mld dol. Jest on ósmy na liście najbogatszych Amerykanów i w dużej mierze byłby w stanie sam sfinansować swoją kampanię wyborczą.

Michael Bloomberg wygrał trzykrotnie wybory na burmistrza Nowego Jorku. Otrzymał honorowe doktoraty kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Harvarda. W 2014 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i Komandorię Orderu Imperium Brytyjskiego za "nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i filantropii"; nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii Bloomberg nie może się jednak posługiwać tytułem "sir".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl