Podwójny błąd redaktora Wrońskiego

  

Paweł Wroński na łamach „Gazety Wyborczej” stwierdza, że program PiS to „obiecać wszystko, byle rządzić”. Upewniłem się raz i drugi: korekta na Czerskiej nie wyłapała błędu. Przecież red. Wrońskiemu musiało chodzić o PO i głośne zapewnienia Grzegorza Schetyny et consortes, że jak tylko liberalno-postkomunistyczna opozycja wróci do władzy, to da ludziom więcej niż PiS.

I drugi błąd redaktora Wrońskiego, nie mniej poważny: jeśli już, to program PiS brzmi: „dotrzymać jak najwięcej obietnic, gdy się rządzi”. I chyba właśnie tego wciąż nie potrafią zrozumieć liberalni i lewicowi publicyści – że siłą PiS jest stopniowe spełnianie kolejnych obietnic – nie tyle wyborczych, ile programowych. Rząd przyjął właśnie projekt ustawy 500+ dla osób z niepełnosprawnościami – pieniądze się znajdą dzięki funduszowi solidarnościowemu, czyli de facto podatkowi od wielkich firm prowadzących w Polsce działalność handlową. „GW” już pomstuje, że to za mało. Ale nie należy się przejmować krokodylimi łzami naczelnego organu polskiej transformacji. Ich wrażliwość społeczna jest grubymi nićmi szyta – to wyłącznie element walki z PiS.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl