Tak wygląda kampania Platformy. Jeżdżą po Polsce i... zapraszają na konwencję do Warszawy

Grzegorz Schetyna / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta

  

Przedstawiciele sztabu krajowego Koalicji Obywatelskiej przebywali dziś w województwie świętokrzyskim w ramach akcji #POrozmawiajmy. Okazało się, że z wyciągnięciem wniosków z błędów poprzednich dni krucho i wciąż... zapraszają wyborców na własną konwencję. "Ja z Suwałk mam jechać do pana do Warszawy na rozmowę?" - pytał ostatnio zdezorientowany wyborca. Dziś tak samo mogli poczuć się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

Reprezentanci Koalicji Obywatelskiej podczas wizyty w województwie świętokrzyskim, rano na miejskim targowisku rozmawiali z mieszkańcami Jędrzejowa. Spotkali się też z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Bogucice Pierwsze i odwiedzili Busko-Zdrój. Z Kielc pojechali do Skarżyska-Kamiennej i Starachowic

Borys Budka podkreślił na konferencji prasowej w Kielcach, że podczas spotkań z mieszkańcami kilku miast regionu, działacze Koalicji zachęcali do śledzenia forum programowego. Ale nie tylko... Jak przyznała posłanka PO-KO Monika Wielichowska, działacze Platformy zachęcali też do... udziału w forum i zabrania głosu w panelach.

Dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) odbędzie się w piątek i w sobotę... w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki.

Okazuje się więc, że politycy Platformy Obywatelskiej nie wyciągnęli wniosków po wpadce Bartosza Arłukowicza, który zapraszał do Warszawy... wyborcę z Suwałk. "Przepraszam bardzo... Ja z Suwałk mam jechać do pana do Warszawy na rozmowę?" – zapytał zdezorientowany mężczyzna.

Czyżby Platforma Obywatelska miała problem z zapełnieniem sali na konwencję? Kolejne zaproszenia dla wyborców z odległych miejscowości od stolicy mogą na to wskazywać...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bloomberg złożył wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej. Nie wiadomo czy wystartuje w wyborach

/ Michael Bloomberg / By Rubenstein - originally posted to Flickr as Mayor Michael Bloomberg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74046390

  

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg złożył dziś wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej, co pozwala mu na start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Nie ogłosił jednak, czy zamierza ubiegać się o fotel przywódcy państwa.

Zarejestrowanie się w komisji wyborczej pozwoli Bloombergowi na oficjalne utworzenie sztabu wyborczego, zbieranie funduszy i inwestowanie w swoją kampanię.

Jego zespół uważa, że były burmistrz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak podaje agencja AP, oczekuje się, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Na początku listopada rzecznik Bloomberga Howard Wolfson powiedział, że były burmistrz rozważa start w wyborach, ponieważ obawia się, że żaden ze startujących Demokratów nie jest w stanie pokonać Donalda Trumpa.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg; był początkowo Demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do Republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak został ponownie Demokratą; stał się też obiektem ataków ze strony Republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Bloomberg zaangażowany jest osobiście i finansowo w walkę z ociepleniem klimatycznym, jest też zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni. Jego majątek wyceniany jest na 53,4 mld dol. Jest on ósmy na liście najbogatszych Amerykanów i w dużej mierze byłby w stanie sam sfinansować swoją kampanię wyborczą.

Michael Bloomberg wygrał trzykrotnie wybory na burmistrza Nowego Jorku. Otrzymał honorowe doktoraty kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Harvarda. W 2014 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i Komandorię Orderu Imperium Brytyjskiego za "nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i filantropii"; nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii Bloomberg nie może się jednak posługiwać tytułem "sir".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl