Tak wygląda kampania Platformy. Jeżdżą po Polsce i... zapraszają na konwencję do Warszawy

Grzegorz Schetyna / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta

  

Przedstawiciele sztabu krajowego Koalicji Obywatelskiej przebywali dziś w województwie świętokrzyskim w ramach akcji #POrozmawiajmy. Okazało się, że z wyciągnięciem wniosków z błędów poprzednich dni krucho i wciąż... zapraszają wyborców na własną konwencję. "Ja z Suwałk mam jechać do pana do Warszawy na rozmowę?" - pytał ostatnio zdezorientowany wyborca. Dziś tak samo mogli poczuć się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

Reprezentanci Koalicji Obywatelskiej podczas wizyty w województwie świętokrzyskim, rano na miejskim targowisku rozmawiali z mieszkańcami Jędrzejowa. Spotkali się też z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w miejscowości Bogucice Pierwsze i odwiedzili Busko-Zdrój. Z Kielc pojechali do Skarżyska-Kamiennej i Starachowic

Borys Budka podkreślił na konferencji prasowej w Kielcach, że podczas spotkań z mieszkańcami kilku miast regionu, działacze Koalicji zachęcali do śledzenia forum programowego. Ale nie tylko... Jak przyznała posłanka PO-KO Monika Wielichowska, działacze Platformy zachęcali też do... udziału w forum i zabrania głosu w panelach.

Dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) odbędzie się w piątek i w sobotę... w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki.

Okazuje się więc, że politycy Platformy Obywatelskiej nie wyciągnęli wniosków po wpadce Bartosza Arłukowicza, który zapraszał do Warszawy... wyborcę z Suwałk. "Przepraszam bardzo... Ja z Suwałk mam jechać do pana do Warszawy na rozmowę?" – zapytał zdezorientowany mężczyzna.

Czyżby Platforma Obywatelska miała problem z zapełnieniem sali na konwencję? Kolejne zaproszenia dla wyborców z odległych miejscowości od stolicy mogą na to wskazywać...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wlk. Brytania złożyła skargę na Iran

zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Blondinrikard Fröberg/CC BY-SA 2.0

  

Wielka Brytania złożyła w niedzielę skargę do ONZ w związku z piątkowym przejęciem w cieśninie Ormuz brytyjskiego tankowca przez Iran. W oficjalnym liście do Rady Bezpieczeństwa i sekretarza generalnego Londyn zaprzeczył wersji incydentu przedstawianej przez Teheran.

"Nie dążymy do konfrontacji z Iranem - napisał w liście zastępca brytyjskiego ambasadora przy ONZ Jonathan Allen. - Ale nieakceptowalne jest (...) grożenie jednostce, która prowadzi legalną działalność w uznawanych międzynarodowo korytarzach".

Zdaniem strony irańskiej w piątek doszło do kolizji między brytyjskim tankowcem Stena Impero a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował. Irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła jednostkę ze względu na "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Jednak według właściciela tankowca statek "ściśle przestrzegał zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

W liście Allen podkreślił, że Iran "twierdzi", iż statek wpłynął do cieśniny Ormuz torem wodnym dla jednostek opuszczających zatokę i nie odpowiadał na ostrzeżenia Teheranu, a także miał wyłączony system automatycznej identyfikacji. "To nieprawda" - zastrzegł Brytyjczyk.

W kontekście informacji o kolizji z łodzią rybacką Allen napisał, że "nie ma na to żadnego dowodu, a nawet jeśli do tego doszło, przebywanie Steny Impero na wodach terytorialnych Omanu oznaczało, że Iran nie miał prawa jej przechwycić" - dodał brytyjski dyplomata. Wzywał również do uwolnienia jednostki.

Zarówno tankowiec, jak i jego 23-osobowa załoga przebywają w irańskim porcie w Bandar Abbas. Władze Iranu zapowiadały, że załoga ma pozostać na statku do zakończenia śledztwa.

Po sobotnim posiedzeniu brytyjskiego rządowego sztabu kryzysowego COBRA szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt zapowiedział, że w poniedziałek w parlamencie w Londynie zostanie wydane oświadczenie o kolejnych krokach, jakie podejmie Zjednoczone Królestwo w tej sprawie.

Przejęcie Steny Impero jest prawdopodobnie odwetem władz w Teheranie za wcześniejszą decyzję Brytyjczyków o zatrzymaniu 4 lipca irańskiego tankowca Grace 1 w pobliżu Gibraltaru w związku z podejrzeniami o próbę naruszenia sankcji UE nałożonych na Syrię. W piątek rano sąd w Gibraltarze podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego zatrzymania irańskiej jednostki na kolejne 30 dni. Zdaniem Teheranu zatrzymanie statku było bezprawne.

O uwolnienie Steny Impero poza Wielką Brytanią apelowała m.in. Unia Europejska, Francja i Niemcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl