Zespół Kubicy przedłużył kontrakt ze sponsorem

/ twitter.com/WilliamsRacing

  

Williams F1 Racing Team, którego kierowcą jest Robert Kubica, potwierdził, że firma ROKiT, główny sponsor zespołu, przedłużyła umowę o współpracy z trzech do pięciu lat.

Z satysfakcją ogłaszamy rozszerzenie naszej współpracy z ROKiT. Firma dołączyła do zespołu w ciężkich czasach, teraz wiele dla nas znaczy. Wierzą w naszą wizję, są zaangażowani w pomoc w dążeniu do osiągnięcia celów. Mam nadzieję na kontynuację współpracy w kolejnych latach

- powiedziała szefowa teamu Claire Williams.

Sponsor przedłuża współpracę z Williamsem

ROKiT, która dołączyła do ekipy Williams po sezonie 2018, gdy wycofała się marka Martini, jest brytyjskim przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym należącym do grupy ROK Brands. W sferze działania jest między innymi telefonia komórkowa oraz nowoczesne sieci Wi-Fi. Nowy sponsor tytularny teamu F1 zajmuje się także technologią inteligentnych miast.

Martini było tytularnym sponsorem Williamsa od 2014 roku, ale znany producent wermutu zakończył współpracę z teamem F1 po sezonie 2018 z powodu słabych wyników.

Po dziewięciu tegorocznych rundach mistrzostw świata F1 kierowcy zespołu Williams Brytyjczyk George Russell i Kubica nie zdobyli ani jednego punktu. To jedyny taki team w stawce dziesięciu startujących w cyklu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Krakowska lekkość bytu" na deskach teatru

/ zibik

  

"Krakowską lekkość bytu", czyli muzyczną opowieść o czasach, w którym Kraków tętnił nocnym życiem, będzie można od piątku oglądać na scenie Teatru Ludowego. Jak zapewniają twórcy, jest to opowieść o świecie, który powoli znika.

Twórcy spektaklu "Krakowska lekkość bytu" w swoim muzycznym widowisku wracają do świata kawiarnianych dyskusji i nocnych klubów, z których przez lata słynął Kraków.

"Miasto poetów, pijaków i wariatów - tak często mówi się o tym mieście. Trochę o tym też traktuje nasz spektakl, nasza opowieść" - mówił reżyser Łukasz Czuj podczas próby medialnej.

Widzowie usłyszą ponad 20 piosenek autorstwa Michała Chludzińskiego, napisanych specjalnie na potrzeby przedstawienia. W zabawnych, groteskowych, a czasem też melancholijnych utworach powrócą do czasów nocnego życia byłej stolicy.

Na scenie zobaczymy sześciu aktorów - Ryszarda Starostę, Tadeusza Łomnickiego, Jana Nosala, a także Katarzynę Tlałkę, Roksanę Lewak i Martę Bizoń, z których każdy kreuje pewien określony typ bywalca krakowskich kawiarni. "Każdy z nas ma swój bardzo określony charakter, każdy został przez reżysera nazwany, każdy ma odniesienia swojej postaci od osób, które albo żyły, albo żyją" - podkreśliła Bizoń.

Jak wyjaśniła, jej postać inspirowana jest osobą, która przez wiele lat pracowała jako barmanka w jednym z najsłynniejszych krakowskich klubów, czyli Alchemii. To właśnie ona jest "wspólnym mianownikiem" wszystkich muzycznych epizodów, w których pojawi się aktorka.

Twórcy widowiska przyznają, że mają osobisty stosunek do opowiadanych przez siebie historii. "Te piosenki są mi bliskie o tyle, że ja tych wszystkich ludzi, o których opowiadają, znałam osobiście" - powiedziała Bizoń.

Zapewniła jednak, że ich celem nie jest opowiadanie o mieście, którego podziemne życie zupełnie znikło, ale pokazanie, że bardzo się ono zmieniło. "Kraków żył rdzennymi mieszkańcami - teraz są głównie turyści, bo my siedzimy w domach. Chcemy przypomnieć Kraków taki, w którym ktoś, kto czuł się samotnie, wychodził z domu i wiedział, że w każdym miejscu spotka kogoś znajomego, z kim będzie mógł porozmawiać, a może nawet przejść jakąś terapię" - powiedziała aktorka.

Twórcom na scenie towarzyszy zespół muzyczny. Spektakl oglądać będzie można na Scenie Pod Ratuszem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl