Wiosna chce do koalicji. Ma też marzenie - chce zjednoczyć całą opozycję

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiosna, która miała ambicję być nową siłą polityczną w Polsce, szybko zderzyła się z rzeczywistością i domaga się szerokiej koalicji. - Apelujemy, by skończyć zabawę w negocjacje i by wszystkie partie opozycyjne podjęły rozmowy przy wspólnym stole. Z takich rozmów może wyjść jeden blok, mogą wyjść dwa, ale skończmy z bilateralnymi rozmowami, które nie mają końca - powiedział sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski.

Podczas konferencji prasowej Wiosny Gawkowski zwracał uwagę, że rozmowy polityków opozycji w sprawie formuły startu w wyborach przeciągają się.

"Wiosna Biedronia również rozmawia i na lewicy, i z Platformą, i mamy poczucie, że tracimy czas, że koalicja sił postępowych i prodemokratycznych w Polsce oddala się, a nie przybliża. Dlatego apelujemy, byśmy skończyli tę zabawę w negocjacje i wszystkie partie opozycyjne usiadły do jednego stołu i na poważnie porozmawiały, kończąc rozmowy bilateralne"

- mówił.

Według polityka podczas takich rozmów ugrupowania opozycyjne powinny się zastanowić, co je łączy, a co dzieli.

"Jeżeli są elementy, które nas dzielą i nie są do połączenia, idźmy osobno. Ale jeżeli jest czas, żebyśmy szli razem, to tego czasu (rozmów) nie przeciągajmy"

- powiedział Gawkowski.

Dodał, że "politycy muszą wyjść z koalicyjnej piaskownicy" i "czas skończyć z rozmowami, które nie mają końca". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski samolot nad Koreą Płd.

Zdjęcie ilustracyjne / By Alex Beltyukov - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29M-2/2148601/L/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21669743

  

Armia Korei Południowej oddała we wtorek dwa strzały ostrzegawcze po tym, jak w przestrzeń powietrzną tego kraju wleciał rosyjski samolot bojowy - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. To pierwszy taki incydent między Koreą Płd. a Rosją.

Resort w Seulu oświadczył, że najpierw w koreańskiej strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej u wschodniego wybrzeża kraju znalazły się trzy samoloty rosyjskie, a także dwa chińskie. Następnie jedna z rosyjskich maszyn znalazła się w południowokoreańskiej strefie powietrznej, w wyniku czego armia Korei Płd., w ramach "zwykłej odpowiedzi", poderwała myśliwce i padł strzał ostrzegawczy.

Po około 20 minutach rosyjski samolot ponownie pojawił się w tym rejonie, co spowodowało oddanie drugiego strzału. Maszyna rosyjska ani razu nie odpowiedziała ogniem.

Według Seulu rosyjski samolot wleciał w przestrzeń Korei Płd. nad wyspami Dokdo, które są okupowane przez Koreą Płd., a wobec których roszczenia wysuwa także Japonia. Rosja nie jest stroną w tym sporze.

Nie jest jasne, czy fakt, że trzem samolotom rosyjskim towarzyszyły dwa chińskie, był zabiegiem celowym - zastrzegł pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz w Seulu.

Przed odbyciem wspólnych lotów chińskie maszyny wleciały w południowokoreańską strefę identyfikacyjną obrony powietrznej u południowo-zachodnich wybrzeży kraju. Podobne przypadki zdarzały się już w ostatnich latach - podkreślił ten urzędnik.

Sprawy nie skomentowały dotąd ani władze w Moskwie, ani w Pekinie. Ministerstwo obrony Korei Południowej zapowiedziało, że jeszcze we wtorek wezwie przedstawicieli ambasad obu krajów, aby złożyć formalny protest w związku z incydentem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl