Wiosna chce do koalicji. Ma też marzenie - chce zjednoczyć całą opozycję

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiosna, która miała ambicję być nową siłą polityczną w Polsce, szybko zderzyła się z rzeczywistością i domaga się szerokiej koalicji. - Apelujemy, by skończyć zabawę w negocjacje i by wszystkie partie opozycyjne podjęły rozmowy przy wspólnym stole. Z takich rozmów może wyjść jeden blok, mogą wyjść dwa, ale skończmy z bilateralnymi rozmowami, które nie mają końca - powiedział sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski.

Podczas konferencji prasowej Wiosny Gawkowski zwracał uwagę, że rozmowy polityków opozycji w sprawie formuły startu w wyborach przeciągają się.

"Wiosna Biedronia również rozmawia i na lewicy, i z Platformą, i mamy poczucie, że tracimy czas, że koalicja sił postępowych i prodemokratycznych w Polsce oddala się, a nie przybliża. Dlatego apelujemy, byśmy skończyli tę zabawę w negocjacje i wszystkie partie opozycyjne usiadły do jednego stołu i na poważnie porozmawiały, kończąc rozmowy bilateralne"

- mówił.

Według polityka podczas takich rozmów ugrupowania opozycyjne powinny się zastanowić, co je łączy, a co dzieli.

"Jeżeli są elementy, które nas dzielą i nie są do połączenia, idźmy osobno. Ale jeżeli jest czas, żebyśmy szli razem, to tego czasu (rozmów) nie przeciągajmy"

- powiedział Gawkowski.

Dodał, że "politycy muszą wyjść z koalicyjnej piaskownicy" i "czas skończyć z rozmowami, które nie mają końca". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl