Jak zwieść Polaków?

  

Ciekawe jest obserwowanie, co się dzieje po stronie postkomuny – kalkulują, jaką tym razem wybrać strategię, by skłonić wyborców do oddania na nich głosu. PSL krzywi się nagle na SLD i nawet na PO – takie się zrobiło (w miesiąc!) „chadeckie”, po latach wspólnych rządów z jednymi i drugimi. W szoku jest Włodzimierz Czarzasty, bo koledzy z PO kręcą nosem na wspólny start – a przecież Platforma wprowadziła już do Sejmu, Senatu i europarlamentu mnóstwo towarzyszy Czarzastego z PZPR.

Nie przeszkadzał Schetynie w maju Miller czy Cimoszewicz, a w lipcu przeszkadza Czarzasty lub Dyduch? – nie pojmuje niegdysiejszy działacz komunistycznej młodzieżówki. Nie chodzi rzecz jasna o żadne różnice programowe, lecz liczbę mandatów w Sejmie. Ile PO czy PSL weźmie, gdy pójdzie w szerokiej koalicji, a ile w mniejszej? Pod własnym szyldem czy nowym? Szerokie porozumienie postkomuny ujednoznacznia sytuację – partie systemu III RP, tworząc jeden blok, pokazują rzeczywisty podział sceny politycznej. To w istocie jedna siła polityczna. Schowane pod różnymi szyldami – ludowymi, liberalnymi, lewicowymi – próbują udawać kogoś innego, niż są naprawdę. Teraz więc kalkulują, co się bardziej opłaca – jak zwieść Polaków?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts