To oni głosowali przeciwko kandydaturze Beaty Szydło. W tle... imigranci i LGBTI!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciwko kandydaturze byłej premier Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia Parlamentu Europejskiego głosowali przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów oraz Zieloni. Co ciekawe - jak informuje PAP - głównymi powodami głosowania przeciwko kandydaturze eurodeputowanej Prawa i Sprawiedliwości było: stanowisko premier Szydło w sprawie praw podstawowych, praworządności, sprzeciw wobec imigrantów oraz... LGBTI. "To akt politycznej zemsty. Taka mała vendetta małych ludzi, którzy mają w ustach pełno demokracji, ale jej nie przestrzegają" - komentuje europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Głosowanie na wniosek socjalistów było tajne. W jego wyniku Beata Szydło nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego.

Europosłowie Socjalistów i Demokratów (S&D) zagłosowali przeciwko kandydaturze Szydło. Taka decyzja została podjęta przez grupę

- mówi źródło w tej frakcji.

Również źródła we frakcji Odnowić Europę - która zrzesza m.in europosłów z koalicji Renaissance utworzonej przez partię prezydenta Francji Emmanuela Macrona, holenderskiej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji premiera Marka Ruttego czy grupy Belga Guya Verhofstadta - ta frakcja głosowała przeciwko, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Taką decyzję, jak powiedział inny rozmówca frakcji Zielonych, podjęła również ta grupa.

Zieloni zagłosowali przeciwko, podobnie jak Socjaliści i Demokraci, Odnowić Europę i GUE 

- powiedział przedstawiciel grupy Zielonych.

GUE to grupa skrajnie lewicowa w europarlamencie.

Głównym powodem było stanowisko premier Szydło w sprawie praw podstawowych, praworządności i LGBTI. (...) Premier Beata Szydło ostro skrytykowała politykę UE dotyczącą imigracji w 2015 roku. Między innymi sprzeciwiła się programowi, który miał na celu relokację pewnej liczby syryjskich uchodźców do UE i przeniesienie ich do Polski

- powiedziało w rozmowie z PAP źródło we frakcji Zielonych.

Zdaniem źródła wpływ na decyzje frakcji o głosowaniu przeciw miała również prowadzona wobec Polski procedura art. 7 traktatu.

Cztery frakcje - Zieloni, Odnowić Europę, Socjaliści i Demokraci oraz GUE - mają w komisji zatrudnienia łącznie 28 europosłów. Przeciwko kandydaturze Szydło, w głosowaniu tajnym na wniosek socjalistów, zagłosowało 27. Za jej kandydaturą było 21. Dwóch europosłów wstrzymało się od głosu.

To akt politycznej zemsty. Taka mała vendetta małych ludzi, którzy mają w ustach pełno demokracji, a jak dochodzi co do czego, tej demokracji nie przestrzegają. Ten lewicowo-liberalny establishment nie mógł się pogodzić z tym, że zablokowaliśmy pana Fransa Timmermansa, który cały czas atakował Polskę. No i nadarzyła się okazja do takiego rewanżu, zemsty, i to się stało

- skomentował sytuację eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Setki interwencji strażaków. Tysiące odbiorców bez prądu

zdjęcie ilustracyjne / fot. Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

Państwowa Straż Pożarna odnotowała 516 wyjazdów w związku z sytuacją pogodową - poinformował we wtorek wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Dane dotyczą statystyk do godziny 21:00.

Najwięcej wyjazdów straż odnotowała w woj. mazowieckim - 102, zachodniopomorskim - 79 i dolnośląskim - 61. Bez prądu wieczorem pozostawało 2,6 tys. odbiorców (najwięcej w woj. łódzkim - 1430 i podlaskim - 730).

We wtorek IMiGW objął ostrzeżeniami przed silnym wiatrem cały kraj. Dla Podkarpacia, Małopolski i terenów nad Bałtykiem instytucja wydała ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem, który może tam w porywach osiągnąć prędkość 90 km/h. Na Bałtyku utrzymuje się sztormowa pogoda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl