Sarmaty będą testowane przez rok

Poprzednia wersja pocisku "Szatan" / wikipedia.eng.

  

Testy międzykontynentalnych rakietowych pocisków balistycznych (ICBM) RS-28 "Sarmat", określanych również jako "Szatan-2" mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku - oznajmił wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin w rozmowie z rosyjską agencją prasową TASS.

Większość z prób ma być ukończona do końca br. Samą zaś fazę testową mamy zamiar zakończyć w następny roku - zaznaczył Dmitrij Rogozin. W 2020 r. rozpocząć ma się produkcja seryjna tych pocisków. "Sarmaty" sukcesywnie zastępować będą obecnie wykorzystywane przez Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego międzykontynentalne pociski balistyczne R-36M2 "Wojewoda".

"Sarmata" to międzykontynentalny pocisk balistyczny ważący 200 ton, będący w stanie przenosić ładunek nuklearny o masie 10 ton, na który może składać się 10 dużych głowic nuklearnych. Ich energia wynosi 40 megaton i jest 2000 razy większa od tej, jaką dysponowały bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. "Sarmata" jest również w stanie przenosić do 24 hipersonicznych pojazdów szybujących Ju-71, umożliwiających eliminowanie strategicznych celów, których trafienie umożliwia nawigacja inercyjna oraz satelitarny system nawigacyjny GLONASS. Prędkość, jaką osiąga Sarmata wynosi aż 28.7 Machów. Jej zasięg to 10 tysięcy km. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tajemnicza śmierć dwóch obywateli Ukrainy. W sprawie zatrzymano trzeciego Ukraińca

/ lubelska.policja.gov.pl

  

W gospodarstwa szkółkarskim w Dobrosławowie (Lubelskie) znaleziono zwłoki dwóch obywateli Ukrainy – powiedziała dziś rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn-Kozak. Do sprawy zatrzymano 36-letniego mężczyznę.

Jak przekazała Ewa Rejn-Kozak, policjanci otrzymali zgłoszenie w niedzielę około godziny 13. Zostaliśmy powiadomieni, że w kontenerze mieszkalnym na terenie gospodarstwa szkółkarskiego zostały ujawnione zwłoki dwóch mężczyzn

- powiedziała podkomisarz.

Dodała, że już wstępne czynności funkcjonariuszy wskazywały na to, że do ich śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie. "Na miejscu pod ścisłym nadzorem prokuratora wykonywane były oględziny, czynności procesowe. Zabezpieczono ślady kryminalistyczne" - podała.

Równolegle policjanci kryminalni ustalali okoliczności tego zdarzenia - co się stało i kto się do tego przyczynił. Niespełna cztery godziny po zgłoszeniu zatrzymano 36-letniego obywatela Ukrainy, który z dużym prawdopodobieństwem może mieć związek z tą sprawą

- tłumaczyła policjantka.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak przekazała rzecznik KPP w Puławach, dzisiaj trwają kolejne czynności procesowe z jego udziałem.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka dodała, że dziś została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzn. Natomiast jutro najprawdopodobniej zostanie przesłuchany w prokuraturze zatrzymany 36-latek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl