Miliony na dostosowanie baz pod F-35

/ flickr.com

  

Bazy lotnicze Florennes oraz Kleine-Brogel, należące do belgijskich sił powietrznych (Luchtcomponent) muszą zostać przystosowane, aby mogły z nich operować myśliwce wielozadaniowe F-35 - informuje belgijski dziennik "De Morgen".

Rząd w Brukseli zdecydował się w ubiegłym roku na zakup 34 myśliwców wielozadaniowych F-35. Samoloty te mają zastąpić obecnie eksploatowane przez Luchtcomponent myśliwce F-16. Aby móc w pełni korzystać ze zdolności F-35, konieczna jest modernizacja baz lotniczych z których operować mają myśliwce piątej generacji. Koszt modyfikacji baz wykorzystywany wyniesie około 275 mln euro. Prace w Florennes w Walonii mogłyby się rozpocząć w 2022 r., natomiast w Kleine-Brogel rok później. Wśród niezbędnych inwestycji wymienia się m.in. symulatory treningowe, podziemne i nadziemne hangary. W planach jest również stworzenie specjalnych pomieszczeń dla pilotów oraz techników. Należy również stworzyć centrum przygotowywania się do misji oraz miejsce serwisowe dla tych maszyn.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Echa Marszu Równości. Marszałek woj. podlaskiego nie odpuszcza! Czy Truskolaski złamał prawo?

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TV Republika

  

Prezydent Białegostoku mógł wiedzieć o tym, że spotkanie grup o skrajnie różnych poglądach - np. Marszu Równości i kibiców - może doprowadzić do zamieszek. Tak uważa marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. W rozmowie z Katarzyną Gójską. w dzisiejszym programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika zapowiedział on, że złoży doniesienie do prokuratury. Zarzuca Tadeuszowi Truskolaskiemu niedopełnienie obowiązków.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zorganizował dziś konferencję prasową, na której oskarżył polityków Prawa i Sprawiedliwości o "ustawianie blokad przeciw Marszowi Równości", jaki odbył się w sobotę w stolicy województwa podlaskiego. W Białymstoku zarejestrowano wtedy wiele zgromadzeń, doszło do zamieszek.

"Chciałbym zaznaczyć, że pan prezydent na konferencji atakował prawie wszystkich, poza samym sobą. Zaatakował mnie, radnych, kurię, klub Jagiellonia Białystok. Nie uderzył się tylko we własne piersi"

- powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską.

Jak przyznał, wszedł w posiadanie informacji, z których wynika, że prezydent Białegostoku był ostrzegany przed możliwością zamieszek ulicznych podczas kilku zgromadzeń, jakie miały miejsce w Białymstoku.

"Dysponuję dowodami, z których wprost wynika, że Komendant Miejski Policji na długo przed marszem pisze do pana prezydenta, że kilka zgromadzeń o tym samym miejscu i czasie powoduje realne zagrożenie konfrontacji tych uczestników"

- ujawnił Kosicki.

Dlaczego więc prezydent Tadeusz Truskolaski nie zareagował lub zareagował nieodpowiednio na te pismo?

"Pan prezydent zadaje się ze środowiskiem zarówno typowo lewicowym, czy to z panem Rabiejem czy Biedroniem. Może chodzi o kwestie polityczne? Nie wiem, to pytanie do pana prezydenta. Dla mnie najważniejsze było bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta"

- mówił Kosicki.

Marszałek Podlasia podkreśla, że jutro złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Miałoby ono polegać na niedopełnieniu obowiązków, co doprowadzić miało do obniżenia poziomu bezpieczeństwa na ulicach Białegostoku w trakcie sobotnich wydarzeń.

"Można było tego wszystkiego uniknąć. Trzeba było zakazać marszu albo zakazać wszystkich marszów, jeżeli mogły być w stosunku do siebie niebezpieczne. Na pikniku rodzinnym, który zorganizowałem, było parę tysięcy rodzin, gdzie propagowaliśmy ideę rodziny, o jakiej mowa jest w Konstytucji. Wszyscy się dobrze bawili, bez ekscesów"

- zakończył Kosicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TV Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl