Tu, gdzie da się żyć – wreszcie

  

Pamiętają Państwo film Magdaleny Piejko „Tam, gdzie da się żyć”? To opowieść o losach najmłodszej emigracji, tych wszystkich, których wygnały za granicę realia III RP. Piejko pokazała swoich bohaterów, jak bez żalu, ale i bez złudzeń opowiadają o Polsce, którą postransformacyjne elity doprowadziły do takiego stanu, że stała się zaprzeczeniem tytułu filmu. Obraz powstał w 2013 r., a więc w szczytowym okresie rządów PO-PSL.

Dziś, szczęśliwie dość długo po tym niechlubnym czasie, Polska awansowała na 13. (z 25. przed rokiem) pozycję w rankingu HSBC Expat Annual League Table. Dotyczy on krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje. W przypadku Polski najwyżej oceniono możliwości rozwoju kariery pracownika i stabilność ekonomiczną państwa, gorzej – otwartość społeczeństwa czy poziom zarobków. I to jest dobra zmiana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts