Ziobro dla "Gazety Polskiej": Gwarantem jedności naszej formacji jest Jarosław Kaczyński

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

Katarzyna Gójska

Redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo”. Wicenaczelna tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

- W nadchodzącej kampanii opozycja nie ucieknie przed dyskusją na temat wartości – nachalnego promowania ideologii LGBT, walki z Kościołem, organizowania walki z Kościołem pod pretekstem poprawności politycznej związanej z ruchem LGBT – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem w najnowszym numerze tygodnika.

Zjednoczona Prawica szła do wyborów z postulatem ukrócenia patologii w sądownictwie. Na ile aktywność choćby TSUE jest po prostu obroną także bezkarności środowisk sędziowskich w Polsce?

Polskie sądownictwo jest głęboko uwikłane w przeszłość – wielu sędziów nie rozliczyło swojego politycznego zaangażowania i usłużności wobec ustroju komunistycznego. Ale przecież patologie, przez które polska opinia publiczna tak nisko ocenia pracę sądów, dotyczą nie tylko historii, lecz może przede wszystkim współczesności. Te znane powszechnie interesy korporacyjne i interesiki zwyczajnie ludzi oburzają. Izba Dyscyplinarna jest zgodna z oczekiwaniami społecznymi, bo w społeczeństwie nie ma zgody na bezkarność sędziów zachowujących się niegodnie czy wręcz przestępczo – jeżdżących po pijanemu, kradnących w sklepach czy na stacjach benzynowych. Wszyscy znamy te sprawy. Dla polskiej opinii publicznej nie jest tajemnicą, że funkcjonujący przez lata system rozliczania takich niegodziwości się nie sprawdził. Był pozorny, nieskuteczny i w gruncie rzeczy wręcz obraźliwy dla obywateli RP, bo przyznawał sędziom prawo do bezkarności. Otóż w demokratycznym państwie prawa nikt nie może być nagradzany prawem do bezkarności. TSUE ma pełną wiedzę o tym stanie rzeczy. Dostarczyliśmy Trybunałowi niezwykle bogatą dokumentację ukazującą niewydolność systemu dyscyplinarnego w sądownictwie. Jeśli dziś rzecznik generalny podważa sens istnienia Izby Dyscyplinarnej SN, to trudno nazwać to inaczej niż obroną patologii w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Zwycięstwo w wyborach jesiennych wymaga od Zjednoczonej Prawicy jedności. Konflikty w obozie władzy mogą okazać się największą szansą dla opozycji.

Gwarantem jedności naszej formacji jest Jarosław Kaczyński. Jego talent polityczny i autorytet są oczywiste dla wszystkich naszych środowisk. Prawdą jest, że w niektórych sprawach się różnimy, mamy też różne oceny pewnych zjawisk, ale łączy nas coś nieporównanie silniejszego niż każda z tych różnic – przekonanie, iż tylko jedność może dać zwycięstwo i szansę na kontynuowanie zmieniania Polski. O trwanie projektu Zjednoczona Prawica jestem całkowicie spokojny.

Już dziś nowy numer tygodnika „Gazeta Polska” dostępny w całym kraju i w prenumeracie: www.prenumerata.gazetapolska.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska


Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl