Ziobro dla "Gazety Polskiej": Gwarantem jedności naszej formacji jest Jarosław Kaczyński

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

Katarzyna Gójska

Redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo”. Wicenaczelna tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie”.

Kontakt z autorem

  

- W nadchodzącej kampanii opozycja nie ucieknie przed dyskusją na temat wartości – nachalnego promowania ideologii LGBT, walki z Kościołem, organizowania walki z Kościołem pod pretekstem poprawności politycznej związanej z ruchem LGBT – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem w najnowszym numerze tygodnika.

Zjednoczona Prawica szła do wyborów z postulatem ukrócenia patologii w sądownictwie. Na ile aktywność choćby TSUE jest po prostu obroną także bezkarności środowisk sędziowskich w Polsce?

Polskie sądownictwo jest głęboko uwikłane w przeszłość – wielu sędziów nie rozliczyło swojego politycznego zaangażowania i usłużności wobec ustroju komunistycznego. Ale przecież patologie, przez które polska opinia publiczna tak nisko ocenia pracę sądów, dotyczą nie tylko historii, lecz może przede wszystkim współczesności. Te znane powszechnie interesy korporacyjne i interesiki zwyczajnie ludzi oburzają. Izba Dyscyplinarna jest zgodna z oczekiwaniami społecznymi, bo w społeczeństwie nie ma zgody na bezkarność sędziów zachowujących się niegodnie czy wręcz przestępczo – jeżdżących po pijanemu, kradnących w sklepach czy na stacjach benzynowych. Wszyscy znamy te sprawy. Dla polskiej opinii publicznej nie jest tajemnicą, że funkcjonujący przez lata system rozliczania takich niegodziwości się nie sprawdził. Był pozorny, nieskuteczny i w gruncie rzeczy wręcz obraźliwy dla obywateli RP, bo przyznawał sędziom prawo do bezkarności. Otóż w demokratycznym państwie prawa nikt nie może być nagradzany prawem do bezkarności. TSUE ma pełną wiedzę o tym stanie rzeczy. Dostarczyliśmy Trybunałowi niezwykle bogatą dokumentację ukazującą niewydolność systemu dyscyplinarnego w sądownictwie. Jeśli dziś rzecznik generalny podważa sens istnienia Izby Dyscyplinarnej SN, to trudno nazwać to inaczej niż obroną patologii w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Zwycięstwo w wyborach jesiennych wymaga od Zjednoczonej Prawicy jedności. Konflikty w obozie władzy mogą okazać się największą szansą dla opozycji.

Gwarantem jedności naszej formacji jest Jarosław Kaczyński. Jego talent polityczny i autorytet są oczywiste dla wszystkich naszych środowisk. Prawdą jest, że w niektórych sprawach się różnimy, mamy też różne oceny pewnych zjawisk, ale łączy nas coś nieporównanie silniejszego niż każda z tych różnic – przekonanie, iż tylko jedność może dać zwycięstwo i szansę na kontynuowanie zmieniania Polski. O trwanie projektu Zjednoczona Prawica jestem całkowicie spokojny.

Już dziś nowy numer tygodnika „Gazeta Polska” dostępny w całym kraju i w prenumeracie: www.prenumerata.gazetapolska.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska


Wczytuję komentarze...

"Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu". Trump przechodzi do historii!

Donald Trump / Twitter/@Reuters

  

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas waszyngtońskiego Marszu dla Życia. Przywódca USA podkreślił, że  jest zwolennikiem „prawa do życia”, a „dzieci są cennym i świętym darem od Boga”.

W piątek w stolicy Stanów Zjednoczonych odbyła się 47. edycja Marszu dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia. Tegoroczna manifestacja przejdzie do historii. To za sprawą obecności amerykańskiego prezydenta - nigdy wcześniej głowa państwa nie stawiła się na tej inicjatywie.

Podczas wystąpienia, Trump wyraził zadowolenie z obecności na manifestacji. Zadeklarował, że jego poglądy są „pro-life”.

Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu

- mówił prezydent USA.

Dziękując za zaproszenie, podkreślił, że wszystkie „matki są bohaterami”, a zwolennicy ochrony życia „sprawiają, że misją naszego życia jest szerzenie łaski Bożej”. Prosił, aby każdy z uczestników Marszu zawsze bronił życia od poczęcia.

Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga. Młodzi ludzie są sercem Marszu, a to wasze pokolenie czyni Amerykę prorodzinnym narodem

- mówił dalej.

Podkreślił też istotę walki w obronie życia. „Wszyscy dzisiaj rozumiemy odwieczną prawdę: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga. (…). Razem musimy pielęgnować i bronić świętości i godności ludzkiego życia. Kiedy trzymam w rękach noworodka, wiem jak bezgraniczną miłość niesie w rodzinie” - mówił.  

Zapewnił, że jego administracja nadal będzie bronić życia i prawa do sprzeciwu wobec aborcji. „Razem jesteśmy głosem dla pozbawionych głosu” - kontynuował.

Za prezydentury Donalda Trumpa przywrócono i rozszerzono zakaz finansowego wspierania zagranicznych organizacji, zaangażowanych w promocję aborcji. Na mocy tej decyzji, potężnych funduszy pozbawiono m.in. znaną klinikę aborcyjną Planned Parenthood. Trump uchylił też przepisy uchwalone za czasów poprzedniego prezydenta Baracka Obamy. Te umożliwiały poszczególnym stanom wsparcie tego typu organizacji. Zakazał również zmuszania do współfinansowania aborcji z planów ubezpieczenia zdrowotnego.

Prezydent Donald Trump wyznaczył też 22 stycznia „Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LifeSiteNews.com, foxnews.com, Twitter
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts