Mark Knopfler w Krakowie i w Gdańsku

Mark Knopfler przyjeżdża do Polski w ramach promocji albumu "Down the Road Wherever" / fot. YouTube/mat.pras.

  

Lider zespołu Dire Straits, wokalista i gitarzysta Mark Knopfler, da w Polsce dwa koncerty. W Krakowie w środę i Gdańsku we czwartek zagra największy przebój Dire Straits, "Money for Nothing" oraz piosenki z solowych płyt.

Mark Knopfler przyjeżdża do Polski w ramach promocji albumu "Down the Road Wherever". To dziewiąty solowy krążek muzyka. Wypełnił go zestawem rockowo-folkowych piosenek, w których nie brakuje tego, z czego Knopfler słynie - solówek na gitarze. Od kilku miesięcy Knopfler gra te piosenki na trasie koncertowej. Ale w koncertowej setliście znalazły się także przeboje Dire Straits (zespołu, który Mark założył wraz z bratem Davidem w 1977 r.), w tym z najsłynniejszej płyty "Brothers in Arms".

Płyta wydana w 1985 r. została nagrodzona Brit Awards i Grammy, w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w niemal 10 mln. egzemplarzy. Duża w tym zasługa przebojów "Walk of Life", "Your Latest Trick", "So Far Away" i przede wszystkim "Money for Nothing", w którym gościnnie zaśpiewał Sting. Powstał do niego animowany teledysk, który w połowie lat 80. był jednym z najczęściej puszczanych klipów w MTV.

Po trasie koncertowej promującej "Brothers in Arms" Mark Knopfler zawiesił działalność zespołu. Reaktywował go na początku lat 90., by ostatecznie rozwiązać w 1995 r. Od tego czasu skupił się na karierze solowej.

Knopfler produkował też płyty innym artystom – m.in. Tinie Turner i Bobowi Dylanowi – pisał także muzykę do filmów, w tym "Local Hero", "The Princess Bride" i "Altamira". W 1999 r. Knopfler został Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Jego imieniem nazwano dinozaura żyjącego na Madagaskarze w późnej kredzie. Odkryty w 2001 r. dinozaur został nazwany Masjakazaur Knopfleri. Jest magistrem anglistyki Uniwersytetu w Leeds, zanim został muzykiem pracował jako dziennikarz. Urodzony w 1949 r. w Glasgow Knopfler, choć jest leworęczny, gra na gitarze prawą ręką. Nie używa kostki, gra palcami.

Do Polski Mark Knopfler przyjedzie z grupą znakomitych muzyków, którzy towarzyszą mu od ponad dwóch dekad. Tak jak na płycie, na koncertach obok gitar, można usłyszeć trąbkę, saksofon, skrzypce i fortepian.

Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie - podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków - to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam

 – powiedział Knopfler.

W środę Mark Knopfler wystąpi w Taruon Arenie Kraków, a dzień później w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koalicja Obywatelska chce zlikwidować CBA. Goście #Jedziemy: Gawłowski jest specjalistą w tej sprawie

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno zostać zlikwidowane, a jego kompetencje przejęte przez policję i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego – stwierdzili politycy związani z Platformą Obywatelską – Koalicją Obywatelską podczas Forum Programowego pod koniec ubiegłego tygodnia w Warszawie. Jak w #Jedziemy goście Michała Rachonia komentowali tę kwestię? – Do pełni szczęścia taki program likwidacji CBA powinien ogłosić pan Stanisław Gawłowski – powiedział Adrian Stankowski. Gawłowski, który od jakiegoś czasu występuje jako Stanisław G. oskarżony o przyjęcie co najmniej 733 tys. zł łapówek, nakłaniania do wręczenia łapówki, prania pieniędzy, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

Gdy Platforma Obywatelska rządziła, Centralne Biuro Antykorupcyjne jej nie przeszkadzało.
Podczas ośmiu lat nie zrestrukturyzowano Biura. Odkąd władze w Polsce przejęła Zjednoczona Prawica, a polskie służby zaczęły działać, jak należy, politycy dzisiejszej opozycji co jakiś czas apelują o likwidację m.in. właśnie CBA.

[polecam:https://niezalezna.pl/280237-cba-sola-w-oku-politykow-platformy-obywatelskiej-likwidacja-sluzby-priorytetem-po-ko]

Pod koniec zeszłego tygodnia w Warszawie odbyło się Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej.
Doszło tam do debaty z udziałem byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) w latach 2008–2013 gen. Krzysztofa Bondaryka, byłego szefa Służby Wywiadu Wojskowego (SWW) gen. Radosława Kujawy oraz wieloletniego doradcy sejmowej komisji ds. służb specjalnych Piotra Niemczyka.

"Zarówno Bondaryk, jak i Niemczyk uważają, że likwidacja CBA przejdzie bezproblemowo, jeśli jej kompetencje przejmie policja i w pewnym zakresie ABW" – opisywał debatę „Dziennik Gazeta Prawna”.

[polecam:https://niezalezna.pl/280112-byli-szefowie-sluzb-za-likwidacja-cba-po-dojsciu-po-do-wladzy-ma-przejsc-bezproblemowo]

Kononowicz powiedział, że wszystko zlikwidujemy. Ale to zmierza do tego, żeby zlikwidować służbę, która zajmuje się korupcją. Obowiązki te miałaby przejąć policja. To spowoduje, że możliwości ścigania spadną o 95 proc.

– zaznaczył Jacek Wrona, były oficer CBŚ st

Do pełni szczęścia taki program likwidacji CBA powinien ogłosić pan Stanisław Gawłowski – powiedział Adrian Stankowski.

– Miał panel podczas forum, lecz nie wiem czemu akurat nie ten – dodał Michał Rachoń.

– Właśnie ten powinien mieć, jest specjalistą w tej sprawie – żartował Stankowski.


Warto przypomnieć, co podawała ostatnio Prokuratura Krajowa, "zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław G. przyjął jako łapówki co najmniej 733 tys. zł w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tys. zł oraz nieruchomości w Chorwacji". Ponadto zarzuty dotyczą nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.


Wrona dodał, że likwidacja CBA cofnie nas o 20-30 lat. „Realnie walka z korupcją będzie fikcyjna” – stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl