Kto jeszcze przed komisją ds. VAT? Znamy nazwiska

/ twitter.com/KancelariaSejmu

  

Poza b. wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem są jeszcze cztery osoby, które w lipcu chce przesłuchać komisja ds. VAT: b. premier Donald Tusk, b. szefowa MSW Teresa Piotrowska, szef ZZ Celnicy.PL Sławomir Siwy i b. sekretarz stanu w KPRM Sławomir Nowak - powiedziała dziś członek komisji Małgorzata Janowska (PiS).

"Są jeszcze cztery osoby: Donald Tusk, Teresa Piotrowska, Sławomir Siwy, Sławomir Nowak"

- powiedziała dziś członek sejmowej komisji śledczej ds. VAT Małgorzata Janowska (PiS) pytana, kogo i kiedy jeszcze przesłucha komisja.

Donald Tusk ma zostać przesłuchany 16 lipca o godzinie 10, Teresa Piotrowska - dzień później - 17 lipca o godzinie 9, Sławomir Siwy - tego samego dnia (17 lipca) o 12, natomiast Sławomir Nowak - we czwartek 18 lipca o godzinie 11.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl