Rzeczywisty nurt demokratyczny

  

Nie ma demokracji bez wiarygodności polityków. Po 1989 r. partie systemu postkomunistycznego okłamywały Polaków, więc cały system III RP opierał się na kłamstwie. Obiecywano różne rzeczy, skwapliwie ukrywano inne. Działano według zasady „ciemny lud to kupi”. Przy dominacji w mediach, biznesie i wielu innych instytucjach ugrupowania postkomunistyczne miały poczucie bezkarności. System funkcjonował tak, by niezależnie od tego, jak głosują Polacy, zawsze rządził ten sam obóz.

Ta praktyka kłamstwa jako metody politycznej, maksymalnie wykorzystywana przez PO, przegrała w 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość pokazało Polakom, że można ich traktować poważnie, że trzeba realizować zobowiązania wyborcze. Wyborcy zobaczyli, że ich głos ma realne znaczenie – jeśli zagłosowali na dobrą zmianę, to ta dobra zmiana się dokonuje. Dzięki temu, co zrobiło PiS, Polacy zobaczyli, że demokracja może funkcjonować realnie. Dziś zatem, jeśli szukać w Polsce prawdziwie demokratycznej formacji, trzeba wskazać obóz Jarosława Kaczyńskiego. Bo bez wypełniania zobowiązań i bez odpowiedzialności mechanizm demokratycznej reprezentacji jest zakłócony, nie ma sensu. I demokracja nie istnieje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts