Wicepremiera spytano o konwencję opozycji. Wystarczyło mu zaledwie jedno zdanie!

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Gościem programu „Dziennikarski Poker” w Telewizji Republika był wicepremier prof. Piotr Gliński. Podsumowywał on konwencję Prawa i Sprawiedliwości, lecz w pewnym momencie odniósł się do zapowiedzi polityków opozycji dotyczących ich własnej konwencji. Takiej riposty w szeregach Koalicji Obywatelskiej z pewnością się nie spodziewali.

Mamy obowiązek zdania sprawozdania z tego co zrobiliśmy oraz przedstawienia planów na kolejne kroki – mówił wicepremier Gliński, który był organizatorem konwencji w Katowicach. – Specjalistyczne panele? Było pełno debat i starć intelektualnych. (...) Bez merytorycznego przygotowania polityka nie ma sensu. Wtedy to jest walka o „gołą władzę”, a to jest po prostu nieuczciwe.
- mówił na antenie Telewizji Republika wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Wicepremier mówił również o kulisach konwencji Prawa i Sprawiedliwości. W pewnym momencie rozmowa zeszła jednak na planowaną na sobotę konwencję Koalicji Obywatelskiej. Działania opozycji prof. Gliński podsumował dosadnie - jednym zdaniem.
 

Byłem organizatorem jednej i drugiej konwencji. To wcale nie była taka trudna praca. Politycy odpowiedzialni za różne odcinki ciężko pracowali, więc nam pozostała m. in. mobilizacja. Nasi współpracownicy przygotowujący event byli bardzo sprawni. Jeżeli chodzi o naszych oponentów… Podobno mają jakąś konwencję w sobotę. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli co porównywać.
- mówił wicepremier Gliński.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

W USA chwalą „500 plus”! Kongres chce własnej wersji prorodzinnego programu z Polski?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W trakcie posiedzenia Joint Economic Committee, jednym z kluczowych punktów była debata i wysłuchanie na temat stabilności w rodzinie w USA. W trakcie swojego wystąpienia William Bradford Wilcox, amerykański socjolog, dyrektor National Marriage Project i profesor socjologii na University of Virginia wskazał właśnie na polski program „Rodzina 500 plus”, jako rozwiązanie i wzorcowy model legislacji, który można byłoby zaimplementować w USA.

Joint Economic Commitee, czyli Wspólny Komitet Ekonomiczny jest jednym z czterech stałych wspólnych komitetów Kongresu USA. Komitet został powołany w ramach ustawy o zatrudnieniu z 1946 r., która uznała komisję odpowiedzialną za raportowanie bieżącej sytuacji ekonomicznej Stanów Zjednoczonych i przedstawianie sugestii dotyczących poprawy gospodarki.

W trakcie swojego wystąpienia w ramach wysłuchania na temat stabilności w rodzinie w USA William Bradford Wilcox chwalił polskie rozwiązania funkcjonujące w ramach programu „Rodzina 500 plus”.

Chciałem tylko szybko powiedzieć dwie rzeczy. Jedną z nich jest fakt, że faktycznie obserwujemy ten spadek dzietności, nawet w krajach skandynawskich, które, jak wiecie, mają niezwykle progresywne korzyści. Wiecie, że wielu naszych współpracowników domagałoby się tego. Mogą więc zwracać uwagę na fakt, że dzieje się tam coś, co jest czymś więcej niż tylko polityką, a może, no cóż, z pewnością zaleceniami polityki, których niektórzy z naszych postępowych rówieśników się domagali. Istnieją pewne dowody na to, że Polska odniosła pewien sukces w swoim programie wypłaty „500 plus” niezależnie od ich waluty rodzinom za każde dziecko, co jest bardzo ukierunkowanym rodzajem zasiłku na dziecko. To może być dla nas wzorem do rozważenia tutaj w USA, aby pomyśleć o zasiłku na dziecko, który dałby rodzinom wybór, w jaki sposób najlepiej wydać pieniądze na swoje dzieci, aby poradzić sobie z wzrastającymi kosztami.
- mówił Wilcox.

Poniżej transmisja z całego posiedzenia i wysłuchania  Joint Economic Committee na temat stabilności w rodzinie w USA:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts