Jose Mourinho dostał bajeczną ofertę z Chin

Portugalski trener Jose Mourinho otrzymał bajeczną ofertę z Chin. Według doniesień medialnych zaproponowany mu kontrakt opiewał na kwotę 100 milionów euro w ciągu trzech lat nie wliczając premii i bonusów. Ta umowa czyniłaby z Mourinho jednego z najlepiej opłacanych szkoleniowców w historii sportu.

Aleksandr Osipov [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

José Mourinho odrzucił jednak fantastyczne zarobki. Portugalczyk podziękował za możliwość prowadzenia klubu Guangzhou Evergrande ze względów rodzinnych, pomimo lukratywnej oferty z chińskiej Super League.

Portugalczyk nie ma pracy od czasu zwolnienia przez Manchester United w połowie grudnia ubiegłego roku. Na Old Trafford zarabiał około 15 milionów funtów rocznie, ale jego pensja w Guangzhou byłaby prawie dwukrotnie większa. Po rozmowach z przedstawicielami klubu, którego większościowymi właścicielami są Evergrande Real Estate Group, Mourinho odrzucił tę pracę, ponieważ jego rodzina nie chciała przeprowadzać się do Chin.

Mourinho nie jest również zainteresowany posadą selekcjonera drużyny narodowej i wciąż czeka na ciekawą ofertę z jednego z czołowych europejskich klubów.

 

Źródło: the guardian, niezalezna.pl

#Jose Mourinho

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo