Telewizja zawiesiła nadawanie

/ laila

  

Gruzińska stacja telewizyjna Rustawi-2 zawiesiła w nocy nadawanie w związku z odbywającą się przed jej budynkiem akcją protestu. Wcześniej tego dnia jeden z jej dziennikarzy w niecenzuralny sposób nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina.

Dyrektor stacji Nika Gwaramia oświadczył na antenie, że decyzja będzie obowiązywała, dopóki nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo stacji i jej dziennikarzom. Dodał, że uważa akcję przed budynkiem za kierowaną przez władze.

Portal Echo Kawkaza informuje, że dziś rano stacja wznowiła nadawanie.

Podczas akcji protestu zaznaczano, że mityng zorganizowali mieszkańcy Tbilisi, dla których "nie do zaakceptowania jest propaganda mająca na celu podsycanie wojny".

Uczestnicy akcji oskarżali stację o realizowanie zleceń przebywającego na Ukrainie byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego, który według nich próbuje doprowadzić do zdestabilizowania sytuacji w Gruzji i uwikłania jej w konflikt zbrojny z Rosją. Niektórzy uczestnicy demonstracji rzucali jajkami w budynek Rustawi-2 i próbowali wedrzeć się do środka.

Protestujący podkreślają, że akcja będzie wznawiana, dopóki szef stacji Gwaramia i dziennikarz Giorgi Gabunia nie odejdą z tej telewizji. Część demonstrujących apeluje do władz o wszczęcie postępowania karnego wobec Rustawi-2, a nawet o jej zamknięcie.

Wczoraj  w nadawanym na żywo materiale Gabunia niecenzuralnie wypowiedział się o prezydencie Rosji. Jego słowa potępiła gruzińska prezydent Salome Zurabiszwili, a także inni wysokiej rangi urzędnicy państwowi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Ryngraf" - TVP1 - jutro o godz. 23.05

/ fot. Telewizja Republika

  

„Ryngraf” w reżyserii Doroty Kani oraz Anny Zapert - już jutro o godz. 23.05 w programie pierwszym Telewizji Polskiej. Zachęcamy do oglądania!

Film opowiada o ludziach podążających tropem ryngrafu wykopanego przez ekipę prof. Krzysztofa Szwagrzyka z dołów śmierci na Bródnie w kwaterze 45N. Na początku nie wiedziano, czy to jest jakiś przedmiot, czy po prostu rdza. Przy czyszczeniu nagle ten rdzawy kawałek zaczął przemawiać, najpierw wyłoniły się zadrapania, potem litera, ułożył się wyraz.

[polecam:https://niezalezna.pl/299537-ryngraf-z-nagroda-im-prezydenta-ryszarda-kaczorowskiego-to-juz-kolejne-wyroznienie]

Film "Ryngraf" na X Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego, a w ostatnim konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Nagrodę Główną Wolności Słowa. Otrzymał również Nagrodę im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w kategorii "Losy", obejmującej audycje poświęcone indywidualnym losom bohaterów uczestników i świadków zdarzeń i procesów historycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/265431-lzy-w-oczach-i-burza-braw-ryngraf-doroty-kani-pokazany-w-kaliszu-to-fascynujaca-historia]

„Ryngraf” - już 1 marca na TVP1 o godz. 23.05. Nie przegap!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts