Telewizja zawiesiła nadawanie

/ laila

  

Gruzińska stacja telewizyjna Rustawi-2 zawiesiła w nocy nadawanie w związku z odbywającą się przed jej budynkiem akcją protestu. Wcześniej tego dnia jeden z jej dziennikarzy w niecenzuralny sposób nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina.

Dyrektor stacji Nika Gwaramia oświadczył na antenie, że decyzja będzie obowiązywała, dopóki nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo stacji i jej dziennikarzom. Dodał, że uważa akcję przed budynkiem za kierowaną przez władze.

Portal Echo Kawkaza informuje, że dziś rano stacja wznowiła nadawanie.

Podczas akcji protestu zaznaczano, że mityng zorganizowali mieszkańcy Tbilisi, dla których "nie do zaakceptowania jest propaganda mająca na celu podsycanie wojny".

Uczestnicy akcji oskarżali stację o realizowanie zleceń przebywającego na Ukrainie byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego, który według nich próbuje doprowadzić do zdestabilizowania sytuacji w Gruzji i uwikłania jej w konflikt zbrojny z Rosją. Niektórzy uczestnicy demonstracji rzucali jajkami w budynek Rustawi-2 i próbowali wedrzeć się do środka.

Protestujący podkreślają, że akcja będzie wznawiana, dopóki szef stacji Gwaramia i dziennikarz Giorgi Gabunia nie odejdą z tej telewizji. Część demonstrujących apeluje do władz o wszczęcie postępowania karnego wobec Rustawi-2, a nawet o jej zamknięcie.

Wczoraj  w nadawanym na żywo materiale Gabunia niecenzuralnie wypowiedział się o prezydencie Rosji. Jego słowa potępiła gruzińska prezydent Salome Zurabiszwili, a także inni wysokiej rangi urzędnicy państwowi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto pisał nowy program Prawa i Sprawiedliwości? Europoseł w radiowej rozmowie wymienił nazwisko

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet europoseł Adam Bielan, poinformował, że autorem dokumentu jest Rada Programowa, na której czele stoi wicepremier Piotr Gliński. - Oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy autoryzowali ten tekst - dodał Bielan.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet Adam Bielan, europoseł Solidarnej Polski, został zapytany o to, kto jest autorem dokumentu.

- Rada Programowa od kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego, ale oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, ten tekst autoryzowali

– stwierdził Bielan.

– Jarosław Kaczyński jest liderem naszego obozu, jest postacią bardzo charyzmatyczną i to oczywiste, że w tym programie jest rozwiniętych wiele jego myśli, ale redagował to zespół pod przewodnictwem wicepremiera Glińskiego – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288093-zobacz-program-pis]

Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

[polecam:https://niezalezna.pl/288175-w-programie-pis-rewolucja-z-immunitetami-i-areszt-dla-posla-na-wniosek-prokuratora-generalnego]

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl