Burza wokół poczynań Platformy w Węgrowie. Lichocka pyta: Czy Polacy mogą to jeszcze znosić?

Joanna Lichocka, / / ImreKiss (a ściśle rzecz biorąc: Igor Smirnow) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

- W tej kampanii będziemy pytali ludzi, którzy na nas nie głosowali, czy im się podoba ten wybór, żeby ciągle popierać partie opozycyjne, opierające swoje funkcjonowanie na pogardzie i nienawiści - mówiła w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki posłanka PiS Joanna Lichocka, która była gościem Katarzyny Gójskiej. - Czy Platforma Obywatelska ma jakąkolwiek ofertę dla Polaków, która nie jest destrukcyjna? - pytała posłanka PiS.

Przede wszystkim musimy się zastanowić nad tym, czy totalna opozycja posługująca się językiem przemocowym, i mamy tego przykład patrząc na poczynania delegacji PO w Węgrowie - czy to jest oferta, którą Polacy mogą jeszcze znosić? Czy totalna opozycja walcząc negatywnymi emocjami, budując cały swój przekaz na nienawiści, pogardzie do PiS, ale jak widzimy, przede wszystkim do wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ma jakąkolwiek ofertę dla Polaków, która nie jest destrukcyjna?

- pytała posłanka Joanna Lichocka w rozmowie z Katarzyną Gójską, odnosząc się do kampanii wyborczej opozycji.

W tej kampanii będziemy pytali ludzi, którzy na nas nie głosowali, czy im się podoba ten wybór, żeby ciągle popierać partie opozycyjne, opierające swoje funkcjonowanie na pogardzie i nienawiści

- dodała Lichocka.

Za nami trzydniowa konwencja PiS w Katowicach, po której partia rządząca stworzy program na nadchodzące wybory parlamentarne.

Mamy bardzo bogaty program, w każdym resorcie dzieje się bardzo dużo dobrego, ale też dzieje się wielka debata: "co dalej?". To jest praca dla zrównoważonego rozwoju Polski, dla całej wspólnoty. Programy społeczne, polityczne, gospodarcze są pomyślane tak, żeby wszyscy Polacy mogli z nich korzystać

- zaznaczyła posłanka PiS.

Chodzi nam o to, żeby poziomem życia dogonić obywateli Zachodniej Europy - dodała.

Jeżeli nastąpiłaby recydywa postkomunizmu, czyli wróciłyby te partie, które rządziły wcześniej, to te nożyce rozwoju natychmiast się otwierają i jest zjazd w dół. To, co nam zafundowano po '89 roku to taka postkolonialna polityka, nie nastawiona na rozwój kraju, ale na wielkie żerowanie na państwie polskim. My postawiliśmy na zrównoważony rozwój, na to, żeby Polska była nowoczesnym państwem i żeby polskim rodzinom żyło się znacznie lepiej

- podkreśliła Joanna Lichocka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne linie lotnicze ograniczają loty do Chin

Zdjęcie ilustracyjne / Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123017

  

Linie lotnicze Air France poinformowały, że ograniczą w tym tygodniu loty do Chin. Podobną decyzję podjęły należące do Air France holenderskie linie lotnicze KLM. Przyczyną ograniczenia lotów jest epidemia koronawirusa w chińskim mieście Wuhan.

Air France zmniejszyła liczbę rejsów do Pekinu i Szanghaju. Od piątku zamiast dotychczasowych 10 lotów tygodniowo do Pekinu i 13 do Szanghaju odbędzie się codziennie jeden lot do każdego z tych miast.

Od piątku bezpośrednie loty samolotów KLM z Amsterdamu do chińskich miast Chengdu i Hangzhou będą zawieszone, a liczba lotów do Szanghaju będzie ograniczona z 11 do siedmiu tygodniowo. Liczba lotów do Pekinu nie będą zmniejszone. Ograniczenia te będą obowiązywać co najmniej do 29 lutego.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Do tej pory potwierdzono ponad 6 tys. przypadków zakażeń i 132 zgony. Przypadki zachorowań wystąpiły w kilkunastu państwach - w tym trzech w Europie - w Niemczech, Francji i Finlandii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts