Miarka się przebrała! Szaman idzie po Putina - piechotą. Chce przepędzić władcę Kremla

/ Witwicki A/Gazeta Polska

  

Ałeksandr Gabyszew - 51-letni szaman - powiedział dość rządom Putina i wziął sprawy w swoje ręce. Na wózek zapakował m.in. piec i jurtę i, by odsunąć go od władzy, cztery miesiące temu ruszył w wyjątkową podróż. Z Jakucji postanowił przejść na piechotę do Moskwy.

Aleksandr Gabyszew w drodze do Putina jest od marca, a do pokonania ma trasę liczącą prawie 8 tys. kilometrów. Planuje pieszo pokonać ją do 2021 r. 

W demokracji nie powinno być strachu. Teraz ludzie boją się mówić, boją się, że zostaną zwolnieni, ich pensje zostaną odebrane. Chodzi o to, że nasza władza państwowa jest bezgraniczna, demoniczna. Ludzie zostali wpędzeni w sztuczną depresję

– twierdzi.

Jego zdaniem "walka o równowagę jest czasami krwawa, jeśli tyraniczne reżimy państwowe nie dają demokratycznego sposobu na zrównoważenie swojej władzy".

Putin będzie chronił państwowość, którą teraz będziemy starali się zrównoważyć władzą ludzi

– mówi.

Kiedy Gabyszew wyruszał w drogę, w kieszeni miał jedynie 3 tys. rubli, ale na trasie może liczyć na wyrazy sympatii. Od ludzi, których spotyka, otrzymuje jedzenie i pieniądze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kandydatka opozycji na senatora rozpoczęła kampanię

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Jedyną wspólną kandydatką opozycji w okręgu nr 24 jestem ja – podkreśliła Małgorzata Niewiadomska-Cudak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zainaugurowała swoją kampanię w Łodzi. Z tego samego okręgu - jako kandydat niezależny - startuje też Krzysztof Kwiatkowski.

Motto "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" jest bardzo istotne w kontekście tego, że partie opozycyjne – Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej w ramach paktu senackiego uzgodniły, że będzie jeden wspólny kandydat przeciwko kandydatowi PiS. Jedyną wspólną kandydatką opozycji w okręgu nr 24 jestem ja

– zaznaczyła Niewiadomska-Cudak na konferencji prasowej, związanej z inauguracja jej kampanii wyborczej.

Działaczka SLD nawiązała do faktu, że w okręgu nr 24 obejmującym wschodnią część Łodzi oraz powiaty: łódzki wschodni i brzeziński obok niej o mandat senatora walczyć będą: niezależny kandydat Krzysztof Kwiatkowski oraz Marek Markiewicz (KW PiS). Już wcześniej kandydatka opozycji wydała oświadczenie, w którym przypomniała, że cała opozycja zaakceptowała jej kandydaturę w tym okręgu i że postępowanie byłego prezesa NIK może doprowadzić do zwycięstwa kandydata PiS.

Kandydatka opozycji podkreśliła, że niezależnie od oficjalnego początku kampanii, już od dawna spotyka się z wyborcami. Dlatego też wie, czego oczekiwaliby oni od swojego reprezentanta w Senacie.

"Mamy katastrofę demograficzną; średnia długość życia w województwie łódzkim jest najniższa w kraju. Chciałabym zbudować w parlamencie grupę, która walczyłaby o zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. Zamiast 4,5 proc. PKB byłoby to 7 proc."

– wyjaśniła.

Niewiadomska-Cudak chciałaby również zwiększać centralne wsparcie dla samorządów w takich dziedzinach jak budowanie domów opieki, wspieranie polityki senioralnej i pomoc dla rodzin opiekujących się osobami niedołężnymi.

Zapowiedziała, że w parlamencie ma zamiar "przeciwdziałać dalszej dewastacji prawa, walczyć o wolne sądy, prawa i wolnych obywateli".

Niewiadomska-Cudak zaznaczyła, że jest jedyna kobietą startującą do Senatu w Łódzkiem i jedyną w okręgu 24 osobą emocjonalnie związaną z miejscem, w którym kandyduje.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl