Zagraniczne media zachwycone stylem pierwszej damy! "Kobieta, którą powinniśmy docenić za inspirację"

Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump / Grzegorz Jakubowski/KPRP

  

Agata Kornhauser-Duda, niegdyś nauczycielka niemieckiego, preferuje konserwatywny, podkreślający sylwetkę styl. Jest jedną z tych kobiet, które powinniśmy docenić za inspirację - napisała o żonie prezydenta Polski redaktor naczelna independent.ie Caitlin McBride.

Po ostatniej wizycie pary prezydenckiej w USA, w zagranicznych mediach dużo mówi się o Agacie Kornhauser-Dudzie. Przede wszystkim chodzi o jej świetny kontakt z amerykańską pierwszą damą Melanią Trump. Jednak to, co sprawia, że ciężko oderwać wzrok od żony polskiego prezydenta, to jej styl. I to właśnie o nim napisała redaktor naczelna portalu independent.ie. 

„Mało kto może stawić czoło kobietom o figurze Melanii Trump czy Kate Middleton, która gościła w Warszawie podczas jej i księcia Williama podróży do Polski, Norwegii i Szwecji w 2017 r.”

– pisze McBride.

„Księżna lśniła w białym kostiumie, lecz gospodyni nie próbowała przyćmić gościa jaskrawymi kolorami czy deseniami. Bez cienia wstydu była sobą. Każdy mógłby się od niej uczyć”

– czytamy dalej.

foto:Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

McBride pisze o „spokojnej pewności siebie” Agaty Kornhauser-Dudy i o tym, że nie obawia się ona pozować z najczęściej fotografowanymi kobietami na świecie.

Przy okazji dziennikarka przypomniała kilka kreacji prezydentowej. A wśród nich „malinową sukienkę midi z dopasowanym fascynatorem”, które miała na sobie podczas spotkania z japońskim następcą tronu, księciem Akisino i jego małżonką Kiko. 

A także czarno-białą sukienkę midi, którą miała na sobie podczas wizyty w Białym Domu.

McBride zauważa również, że Agata Kornhauser-Duda jest jedną z niewielu osób publicznych, które przyjaźnią się z Melanią Trump.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: independent.ie, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

W ramach programu Rodzina 500+ padł kolejny rekord! „Liczba przerosła wszelkie oczekiwania”

Program Rodzina 500 plus - zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa przedstawiła najnowsze statystyki dotyczące realizacji programu Rodzina 500+. Jak się okazuje, świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci. Łącznie wypłacono już ponad 125 mln zł. Jednocześnie szefowa MRPiPS zwróciła uwagę na kolejny rekord, który padł w związku z rządowym programem.

Jak zaznaczyła minister Borys-Szopa liczba wniosków o wypłacenie środków w ramach programu Rodzina 500+ „przerosła wszelkie oczekiwania”.

Ponad 50 proc. wniosków już jest w tej chwili internetowo złożonych, to jest rekordowa liczba. Staliśmy się Polską cyfrową.
- oceniła.

Minister Borys-Szopa poinformowała, że do wtorku drogą internetową zostało złożonych 370 tys. wniosków.

Rok temu to było 260 tys. w tym samym czasie. To jest niebywały skok.
- podkreśliła.

Dodała, że świadczenie 500+ otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci.

Łącznie wypłacono już ponad 125 mln zł. To musi cieszyć. Chociaż (...) są samorządy, które nie dopełniły jeszcze żadnej wypłaty. To musi niepokoić.
- zastrzegła.

Minister przypomniała, że we wtorek wystosowała pismo do samorządów, w którym zwróciła się z apelem o zwiększenie częstości wypłat świadczeń wychowawczych do kilku w miesiącu.

W mediach społecznościowych mieszkańcy gmin piszą do nas, prosząc o to, żeby te przelewy szły szybciej i myślę, że ten apel rzeczywiście poskutkuje. Bo tak naprawdę chodzi o to, żeby samorządy podjęły decyzję o tym, że częściej niż jeden raz w miesiącu będą przesyłane przelewy. Środki są, my je weryfikujemy, wojewodowie na bieżąco te środki przelewają na rzecz gmin, więc myślę, że to jest kwestia tylko i wyłącznie podejścia do tych wniosków
- zastrzegła.

Minister przyznała, że „przy ogromie tych wniosków samorząd ma naprawdę bardzo dużo pracy”.

Wiemy, że są samorządy, że pierwsze wypłaty przewidują pod koniec lipca. Stąd ten apel.
- wyjaśniła.

Zdaniem Bożena Borys-Szopy program „pozwala rodzinom patrzeć zupełnie inaczej na przyszłość dzieci”.

Być może zrealizowano te najbardziej podstawowe potrzeby. My mamy sygnały, że są rodziny, które wyszły z zadłużenia, bo do tej pory brały kredyty, nierzadko były to kredyty pozabankowe, a wiec takie na granicy lichwiarskich (...). Olbrzymia część rodziców postanawia inwestować w swoje dzieci. To cieszy, dlatego, że my tym rodzinom pozwalamy, żeby ich dziecko startowało z takiego samego poziomu jak dzieci z bogatszych rodzin.
- mówiła minister Borys-Szopa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl