Zagraniczne media zachwycone stylem pierwszej damy! "Kobieta, którą powinniśmy docenić za inspirację"

Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump / Grzegorz Jakubowski/KPRP

  

Agata Kornhauser-Duda, niegdyś nauczycielka niemieckiego, preferuje konserwatywny, podkreślający sylwetkę styl. Jest jedną z tych kobiet, które powinniśmy docenić za inspirację - napisała o żonie prezydenta Polski redaktor naczelna independent.ie Caitlin McBride.

Po ostatniej wizycie pary prezydenckiej w USA, w zagranicznych mediach dużo mówi się o Agacie Kornhauser-Dudzie. Przede wszystkim chodzi o jej świetny kontakt z amerykańską pierwszą damą Melanią Trump. Jednak to, co sprawia, że ciężko oderwać wzrok od żony polskiego prezydenta, to jej styl. I to właśnie o nim napisała redaktor naczelna portalu independent.ie. 

„Mało kto może stawić czoło kobietom o figurze Melanii Trump czy Kate Middleton, która gościła w Warszawie podczas jej i księcia Williama podróży do Polski, Norwegii i Szwecji w 2017 r.”

– pisze McBride.

„Księżna lśniła w białym kostiumie, lecz gospodyni nie próbowała przyćmić gościa jaskrawymi kolorami czy deseniami. Bez cienia wstydu była sobą. Każdy mógłby się od niej uczyć”

– czytamy dalej.

foto:Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

McBride pisze o „spokojnej pewności siebie” Agaty Kornhauser-Dudy i o tym, że nie obawia się ona pozować z najczęściej fotografowanymi kobietami na świecie.

Przy okazji dziennikarka przypomniała kilka kreacji prezydentowej. A wśród nich „malinową sukienkę midi z dopasowanym fascynatorem”, które miała na sobie podczas spotkania z japońskim następcą tronu, księciem Akisino i jego małżonką Kiko. 

A także czarno-białą sukienkę midi, którą miała na sobie podczas wizyty w Białym Domu.

McBride zauważa również, że Agata Kornhauser-Duda jest jedną z niewielu osób publicznych, które przyjaźnią się z Melanią Trump.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: independent.ie, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Koalicjant Platformy Obywatelskiej z własnym kandydatem na prezydenta? Padło nazwisko

/ Barbara Nowacka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

W debacie publicznej najgłośniej rozbrzmiewa kwestia kandydatury Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Tworzące Koalicję Obywatelską ugrupowania nie są jednak do końca przychylne, aby poprzeć kandydata PO. Inicjatywa Polska rozważa dwa warianty, w tym wystawienie swojej kandydatki, przewodniczącej partii Barbary Nowackiej.

Dzisiaj w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Rady Krajowej Inicjatywy Polskiej. Jednym z poruszonych tematów był udział tej formacji w najbliższych wyborach prezydenckich.

Podczas posiedzenia Rady Krajowej nie zdecydowano, czy iPL wystawi swojego kandydata na prezydenta. Wcześniej zapowiadano, że może nim być przewodnicząca iPL Barbara Nowacka. Podjęto za to decyzję, że Rada Krajowa na kolejnym posiedzeniu rozstrzygnie, czy wystawić w wyborach kandydaturę Nowackiej, czy poprzeć wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej.

[polecam:https://niezalezna.pl/300514-zamieszanie-w-koalicji-obywatelskiej-zieloni-popra-kandydata-platformy-niekoniecznie]

Dariusz Joński z zarządu iPL wyjaśnił, że w tym drugim przypadku kandydat musiałby podpisać się pod propozycjami programowymi przygotowanymi przez iPL. Dodał, że chodzi o zagwarantowanie przez kandydata KO lewicowych realizacji postulatów takich, jak: legalizacja związków partnerskich, wsparcie państwa dla zabiegów in vitro, ochrona środowiska, ochrona zwierząt i innych.

Poseł zapowiedział też, że jego partia – we współpracy z innymi lewicowymi formacjami, m.in z Unią Pracy i SDPL-em – przygotuje wkrótce takie propozycje i przedstawi je swoim koalicjantom z KO.

Zapowiedział też, że kolejne posiedzenie Rady Krajowej iPL ma się odbyć w najbliższych tygodniach, najprawdopodobniej na przełomie roku. Wtedy zapadnie decyzja, która z dwóch możliwości zostanie wybrana.

Posiedzenia Rady Krajowej nie będzie w przyszłym tygodniu, bo wtedy będą prawybory prezydenckie w PO. Chcielibyśmy, żeby PO zakończyła wybór swojego kandydata, zanim podejmiemy decyzję

- powiedział Joński PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/300419-koalicja-obywatelska-i-cztery-kandydatury-na-prezydenta-to-realny-scenariusz]

"Zdajemy sobie sprawę z powagi tych wyborów, a także z tego, jakie środki i struktury trzeba posiadać, żeby przedstawić swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Dlatego bierzemy pod uwagę też ten drugi wariant. To dlatego padł pomysł propozycji programowych, by kandydat czy kandydatka w ramach KO utożsamiała się z nimi. Nie chodzi o to, by popierała wszystkie nasze propozycje, ale większość z nich tak, a my, żebyśmy wiedzieli, kogo popieramy" - powiedział poseł. Dodał, że iPL wystawi Barbarę Nowacką, jeśli w KO nie pojawi się kandydat, który spełni wymagania partii dotyczące programu.

Inicjatywa Polska jest partią, która obok Platformy Obywatelskiej (PO), Nowoczesnej i Zielonych, współtworzy Koalicję Obywatelską (KO).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl