Politycy PO brutalnie zderzyli się z rzeczywistością. Tak Polacy powitali ich na Mazowszu i Podlasiu

/ twitter.com/WiadomosciTVP

  

Po sromotnej porażce, jaką Koalicja Europejska poniosła w wyborach europejskich, politycy PO zapowiedzieli, że ruszą w teren i będą rozmawiać z Polakami. Jak powiedzieli, tak - wyjątkowo - zrobili. Jednak zderzenie z rzeczywistością musiało być dla nich bardzo bolesne. "Złodzieje chodzą tutaj, lizaki rozdają, a do roboty!" - to tylko jeden z komentarzy, jakie usłyszeli od Polaków.

#POrozmawiajmy - pod takim hasłem politycy Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli w piątek wczesnym popołudniem przedwyborczy objazd po Polsce. W pierwszej kolejności udali się do Wierzbna i Węgrowa na Mazowszu, a potem do Białegostoku na Podlasiu.

Zderzenie z rzeczywistością musiało być dla polityków PO i ich koalicjantów niezwykle brutalne. Ludzie, których spotkali na swojej drodze, nie szczędzili im gorzkich słów, a upubliczniły je wczoraj "Wiadomości" TVP.

Najpierw podajcie swój program, powiedzcie, co zrobicie do ludzi, a dopiero wyjdźcie z apelem, żeby na was głosować

- mówi mężczyzna, zwracając się do Bartosza Arłukowicza.

A wy jakiś program macie? Bo ja nie słyszałem waszego programu

- pyta kolejny pan.

W słowach nie przebierała też pani, która zobaczyła polityków PO.

Nazbierali się złodzieje? I jeszcze ten Arłukowicz

- mówiła.

Złodzieje chodzą tutaj, lizaki rozdają, a do roboty!

- mówiła kolejna kobieta.

Słuchaj, dzwoń na Policję

- mówił kolejny mężczyzna, którego słychać na nagraniu.


 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com/WiadomosciTVP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl