Papież w 2020 r. pojedzie do Argentyny?

Papież Franciszek / Jeffrey Bruno from New York City, United States [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Papież Franciszek powiedział, że chciałby w przyszłym roku pojechać do ojczystej Argentyny. Rozpowszechnione dziś słowa z wywiadu dla argentyńskiego dziennika "La Nacion" to pierwsza tak jasna deklaracja woli papieża udania się do jego kraju.

Franciszek nie był w Argentynie od swego wyboru w 2013 r. Kilkakrotnie sugerował zamiar podróży, ale na ogół zastrzegał, że jego rodacy muszą jeszcze na to poczekać.

"Chciałbym odwiedzić Argentynę w przyszłym roku"

- wyznał w rozmowie z gazetą wydawaną w Buenos Aires.

Od początku swego pontyfikatu papież siedem razy podróżował do Ameryki Południowej i Środkowej. Był w Brazylii, Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju, na Kubie, w Meksyku, Kolumbii, Chile i Peru, a także w Panamie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł były ambasador Polski

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 68 lat zmarł dr Ryszard Żółtaniecki, socjolog i dyplomata, były ambasador RP w Grecji i na Cyprze - poinformowało w sobotę TVP Info.

Ryszard Żółtaniecki urodził się w listopadzie 1951 roku w Paszowicach w woj. dolnośląskim. Ukończył studia na Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadał stopień naukowy doktora.

W 1990 r. otrzymał stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Kulturalnej i Naukowej MSZ. W latach 1991–1996 był ambasadorem RP w Grecji i na Cyprze. Żółtaniecki był również wicedyrektorem Departamentu Promocji i Informacji w MSZ.

Opublikował także dwa tomy poezji - "Wypędzeni" (Warszawa 1988) i "Roraty" (Podkowa Leśna 1999).

W ostatnim latach wykładał w Collegium Civitas.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts