W „Politycznej Kawie” oberwało się ludowcom. „PSL jest dziś partią bezideową”

/ twitter.com/nowePSL

  

PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował w Koalicji Europejskiej. Jak z tego wyszli ludowcy, wszyscy widzieli. Uzyskali mniej mandatów w PE niż Sojusz Lewicy Demokratycznej. W przypadku wyborów parlamentarnych zdecydowano inaczej. Nie pójdą do wyborów razem z Wiosną i SLD. – Nie będę ukrywał, że PSL-owi skręt w lewo zaszkodził – przyznał Jan Filip Libicki.

„Proponujemy dwa bloki wyborcze dla opozycji: blok centrowy, chadecki, umiarkowany, który będziemy współtworzyć oraz blok lewicowy. Uważamy, że tak powinna być usystematyzowana scena polityczna w Polsce”

- poinformował wczoraj lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz powiedział też po posiedzeniu Rady Naczelnej Stronnictwa, że w Polsce jest miejsce dla wszystkich.

"Jeżeli ktoś nie szkodzi drugiemu człowiekowi, a nie podejrzewamy nikogo o to, nie szkodzi swoimi poglądami drugiemu człowiekowi - jest miejsce dla jego wartości i jego wrażliwości. Ale to nie są nasze wartości, to nie są nasze poglądy" – przekonywał wczoraj lider PSL.

Senator PSL Jan Filip Libicki w „Politycznej Kawie” odniósł się do tematu wyborów.

„Chcę powiedzieć jasno, że PSL jest partią demokratyczną. Nie będę ukrywał, że PSL-owi skręt w lewo zaszkodził. Stąd taka decyzja. Platforma Obywatelska musi podjąć decyzję. Jeśli zdecyduje się na powrót do centrum, jesteśmy gotowi i czekamy, aż przyjmą nasze zaproszenie. Jeśli wolą Wiosnę i Roberta Biedronia, szanujemy również takie podejście. Deklaruję, że jestem przeciwko związkom partnerskim, zarówno jedno jak i dwupłciowym"

– mówił senator Libicki.

– PSL w tej sprawie zawsze miał żelazną zasadę, że każdy parlamentarzysta odpowiada i głosuje we własnym imieniu. Uważam, że zdecydowana część polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego podziela moje zdanie – mówił opierając swoją wiedzę o 9-miesięczny staż w PSL.

W ostrych słowach działania PSL ocenił Witold Waszczykowski.

Zostaje przy swoim, że dziś PSL jest partią bezideową. Obecnie to droczenie się z wyborcami, a i tak skończą z tymi, którzy dadzą im lepsze miejsca na listach"

– podsumował europoseł, były szef MSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Idą święta, więc... Brytyjczycy przypominają, jak zachować się w razie zamachu terrorystycznego

/ ct.highfieldelearning.com

  

Brytyjska policja udostępniła dziś dostępne dla wszystkich kursy internetowe, w których wytłumaczone jest pożądane zachowanie na wypadek wystąpienia zamachu terrorystycznego.

Opracowany przez funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych i ekspertów kurs ACT Awareness eLearning był do tej pory dostępny tylko dla personelu pracującego w zatłoczonych miejscach, takich jak np. centra handlowe czy obiekty rozrywkowe. Teraz policja zachęca wszystkich, aby odbyli kurs, który pozwoli nauczyć się w jaki sposób dostrzec sygnały podejrzanego zachowania i jak reagować w przypadku samego ataku.

Kurs ACT Awareness eLearning składa się z siedmiu modułów o łącznej długości 45 minut.

Jak podkreślono, decyzja o udostępnieniu kursu szerokiej publiczności nie ma związku z atakiem terrorystycznym, który miał miejsce 29 listopada na Moście Londyńskim, jednak te wydarzenia były przypomnieniem o trwającym zagrożeniu i nieustannej potrzebie czujności.

W ataku, który miał miejsce podczas odbywającego się w budynku Fishmongers' Hall seminarium na temat reintegracji skazanych, zabite zostały dwie osoby, a trzy inne zostały ranne. Sprawcą zamachu był skazany w przeszłości za terroryzm 28-letni Usman Khan, który w grudniu zeszłego roku został warunkowo zwolniony z więzienia. W powstrzymaniu napastnika przed atakowaniem kolejnych ofiar kluczową rolę odegrały przypadkowe osoby - uczestnicy seminarium, pracownicy budynku i przypadkowi przechodnie. Jednym z bohaterów tych wydarzeń był pracujący w kuchni w Fishmongers' Hall Polak o imieniu Łukasz.

[polecam:https://niezalezna.pl/299793-brytyjczycy-oszaleli-na-punkcie-kucharza-z-klem-narwala-polski-bohater-z-ulanska-fantazja]

Na początku listopada władze brytyjskie obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego z "poważnego" na "znaczące". "Znaczący" poziom zagrożenia terrorystycznego jest trzecim w pięciostopniowej skali i oznacza, że atak może nastąpić bez ostrzeżenia. Mimo ataku na Moście Londyńskim nie zdecydowano się na ponowne podniesienie stopnia zagrożenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl